Yksi tärkeä pakkoruotsia murentava tekijä!

Ovat Wille Rydmanin kaltaiset poliitikot, jotka menevät vaikkapa FST:n ohjelmaan - puhuvat asiallisesti ja valovoimaisesti mutta mahdollisimman huonosti ja hitaasti ruotsia. Sillä on nimenomaan psykologinen vaikutus joka murentaa pakkoruotsia.
2150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totta, kiitokset Villelle.

Äänestä

Olisi asiallista käyttää omaa äidinkieltään ohjelmissa, koska kaikki kuitenkin sitä ymmärtävät. Ei pidä nöyristellä svekojen edessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


20 kirjoitti:

Ovat Wille Rydmanin kaltaiset poliitikot, jotka menevät vaikkapa FST:n ohjelmaan - puhuvat asiallisesti ja valovoimaisesti mutta mahdollisimman huonosti ja hitaasti ruotsia. Sillä on nimenomaan psykologinen vaikutus joka murentaa pakkoruotsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu