Tukholman profetia 28.5.1984

5164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mielestäni täysin mahdollista. Ei mitkään rajat tässä maailmassa kestä ikuisesti.
Ainoastaan Jumalaan voi luottaa!
Siunausta jokaiselle joka lukee tämän. =)

Äänestä

Kyllä vaara on tämän suhteen suuri. Venäjä on aina halunut Suomen, eikä se ole siitä mihinkään muuttunut. Tämä asia on tiedossa ylemmällä taholla. Miksi muuten luulisitte että Suomesta viedään ulos firmoja ja omaisuutta kassikaupalla, no sen takia ettei tänne jäisi venäläisille varallisuutta. Ainoa varallisuus mitä tänne jää on asunnot. Venäläiset tulee ottamaan ne haltuunsa ja asukkaat saavat lähteä muualle, torennäköisesti suuntana on siperia ja sekin jalkaisin kuten Molotov aikoinaan sanoi, Suomalaiset kävelee siperiaan.

Äänestä

Olen lukenut näitä uskonnollisia ennustuksia,voin vain suht.koht.selväjärkisenä sanoa,että kaikki ennustukset ovat perustuneet,ennustajan vaikeaan paranoidiseen skitsofreniaan.Mitkään raamatun ennustukset maailmanlopusta ja muista pelottavista tapahtumista eivät ole toteutuneet,koska maailmanjärjestys ei perustu ihmismielen sairauksille,vaan toimii oman ihmisjärkeä viisammalla logiikalla.Joten te jotka haluatte ennustella kaikella pahalla toivoisin ennustus-skitson iskiessä muistavan lääkitysenne,ja jos se ei ole kunnossa kääntyisitte lääkärin puoleen sieltä varmaan apu löytyy.

Äänestä
  • Vaikka en ole kovinkaan paljoa lukenut raamattua, niin sielä on kuitenkin hyvin paljon ennustuksia jotka on toteutunut, kuten vastaavan lainen ennustus Israelia kohtaan. Suomessa on sama tilanne kuin aikoinaan Israelilla oli, meno on saman kaltaista. Aika vaarallista puhetta sinulta, muista että Islami nousee Suomessa, eikä Islami hyväksy sinun ateistisia ajatuksia. Islamissa on aika rankka tuomio sinun näkemyksillesi, se on PÄÄPOIKKI, siinä ei silloin auta lääkärit.

    Äänestä

  • Onpas sinusta tullut jumalan vihaaja, vaikka isopappasi rukoili apua ja pelastusta venäläisten tykistökeskityksen aikaan, näinkö palkitset hänen rukouksen kun hän kuoleman hetkellä rukoili apua ja pelastusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


käykö näin?????????? kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=0vBVZQkskIA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ac763oVKDLU&feature=related

Venäjä miehittää Suomen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu