Jumala on

Jumala on Facebookissa. Jos olet epätietoinen, niin kysy häneltä mitä tahansa, hän vastaa mitä tahansa. Hae God answers, olen varma, että tieto lisää tuskaa.
4193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jumalaa voi esittää myöskin piru, joten itse en ajattele tuollaisella tavalla. Jos haluat yhteyden Jumalaan, niin laita kätesi ristiin ja rukoile.

Äänestä
  • Ilmeisesti operaattorissa on vikaa sillä yhteyden saanti on tähän asti ollut sula mahdottomuus, sillä minkäänlaista vastaukseen viittaavaa pihaustakaan ei ole kuulunut, vaikka olen kakarasta asti liittänyt kädet ristiin ja rukoillut milloin mitäkin. Jospa muuttaisi rukoukseni muotoon, Armollinen Herra anna kaiken jatkua kuten tähänkin asti, eli päin persettä, uskon että silloin rukoukseen vastattaisiinkin koska kaikki jatkuu ennallaan, mutta puhetta ei kuulu sieltäpäin!

    Äänestä

  • Aamulla jos en nou kirjoitti:

    Ilmeisesti operaattorissa on vikaa sillä yhteyden saanti on tähän asti ollut sula mahdottomuus, sillä minkäänlaista vastaukseen viittaavaa pihaustakaan ei ole kuulunut, vaikka olen kakarasta asti liittänyt kädet ristiin ja rukoillut milloin mitäkin. Jospa muuttaisi rukoukseni muotoon, Armollinen Herra anna kaiken jatkua kuten tähänkin asti, eli päin persettä, uskon että silloin rukoukseen vastattaisiinkin koska kaikki jatkuu ennallaan, mutta puhetta ei kuulu sieltäpäin!

    Jospa yrittäisit uudestaan, olisit tosissasi, ja kun olet varmasti tosissasi, muista mainita myös Jumalan Poika, koska se on erittäin tärkeää...!

    Äänestä

  • ei siinä ole vikaa kirjoitti:

    Jospa yrittäisit uudestaan, olisit tosissasi, ja kun olet varmasti tosissasi, muista mainita myös Jumalan Poika, koska se on erittäin tärkeää...!

    Ei niitä sanoja tarvitse paljoakaan olla, joskus olisi hyvä että ei niitä siihen liikaa edes laitakkaan...!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Facebookis kirjoitti:

Jumala on Facebookissa. Jos olet epätietoinen, niin kysy häneltä mitä tahansa, hän vastaa mitä tahansa. Hae God answers, olen varma, että tieto lisää tuskaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu