Mielenkiintoinen uutinen! Koivun Saku ostaa tontin Turusta jäähallin lähistöltä Mälikkälästä. Mitähän se Saku nyt suunnittelee? Meinaako se lopettaa uransa rapakon takana? Tontin läheisyys Turkuhalliin pistää mielikuvituksen laukkaamaan. Uskon että jotain todella mielenkiintoista tapahtuu lähivuosina.
http://www.ts.fi/online/kotimaa/160273.html
Saku ostaa tontin Turusta
7
264
Vastaukset 7
- rakentaa sinne
olen kuullut, että usein käy niin tontin oston jälkeen.
- se on
ylensä tontille rakennetaa talo
- Jani.
se on kirjoitti:
ylensä tontille rakennetaa talo
Vittu sä olet urpo, åboy!!
- Åboy
Jani. kirjoitti:
Vittu sä olet urpo, åboy!!
TPS:n organisaatiossa on kyllä Urpo. Legendaarinen maalivahtivalmentaja Urpo Ylönen. En kuitenkaan ole edes sukua hänelle joten en voi ottaa siitä kunniasta palaakaan. Harmi.
- kugli
Åboy kirjoitti:
TPS:n organisaatiossa on kyllä Urpo. Legendaarinen maalivahtivalmentaja Urpo Ylönen. En kuitenkaan ole edes sukua hänelle joten en voi ottaa siitä kunniasta palaakaan. Harmi.
Eli sä olet vitun urpo tietämättäsi?
- Åboy
kugli kirjoitti:
Eli sä olet vitun urpo tietämättäsi?
Sellaista sukunimeä en ole edes kuullut, eikä nimeni ole Urpo. Usko nyt vaan.
- toimenkuva
Åboy kirjoitti:
Sellaista sukunimeä en ole edes kuullut, eikä nimeni ole Urpo. Usko nyt vaan.
jos ei nimi ? Jos se on sulle myönnetty arvonimi, enkä nyt väitä että olet Arvo Nimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän51991Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15868Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan55501