Suomessa on maan tapa, että demaripresidentti lahjoo ihmisiä korkeilla viroilla ja komeilla kunniamerkeillä. Jo pelkkä toive korkeasta virasta tai kunniamerkistä saattaa yllyttää virkamiestä tekoihin jotka herättävät suopeutta demaripresidentissä.
Keskustalaisten jahtaaminen ja kiusaaminen on virkamiehelle varma keino kiinnittää presidentin myönteinen huomio puoleensa. Nyt kun Jaakko Jonkka tuomitsi Matti Vanhasen postuumisti lahjusrikolliseksi jota varten pitää käynnistää oikein valtakunnanoikeus, ei demaripresidentin tyytyväisyydellä ole rajaa. Demlaan kuuluva Jonkka saa takuulla presidentiltä korkeimman kunniamerkin mitä Suomesta löytyy.
Keskustalaisten jahtaaminen ja kiusaaminen on virkamiehelle varma keino kiinnittää presidentin myönteinen huomio puoleensa. Nyt kun Jaakko Jonkka tuomitsi Matti Vanhasen postuumisti lahjusrikolliseksi jota varten pitää käynnistää oikein valtakunnanoikeus, ei demaripresidentin tyytyväisyydellä ole rajaa. Demlaan kuuluva Jonkka saa takuulla presidentiltä korkeimman kunniamerkin mitä Suomesta löytyy.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..että Sailaskin on demari joka hakemalla hakee keinoa jolla kiinnittää presidentin huomio puolueensa. Ikää on jo sen verran että alkaa olla kiire.
Halonen, anna Sailakselle joku iso mitsku jotta lopettaa kepulaisten jahtaamisen ja malttaa lähteä eläkkeelle.
Näin demari-Sailas ujutettiin taas Keskustan palstalle levittämään negaatiota:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9334858
Erimielisyyksiä keskusta oikeiston ja demarien välillä, niin punikki Ylen toimittajat hyökäävät kysymään neuvoja näiltä presidentti Halosen nimittämiltä korkeilta virkamiehiltä, mitenkä asia on, ja heidän kertomansa on laki suomessa, ovathan he Halosen nimittämiä, ja hänen suosiossaan vaikka eduskunnan enemmistö olisi sitä vastaan.
Kuinka kauan näin voidaan menetellä, että yksi narsisti ihminen voi ajaa koko suomen lakijärjestelmän perikatoon.Että oikea muuttuu vääräksi, ja väärä oikeaksi. Esimerkiksi jos Ylestä YT neuvottelujen jälkeen 60 stalinisti toimittajaa saa lopputilin valehtelujen takia, niin seuraavana vuonna he ovat demarien kansanedustajia. Tämä kyllä edellyttää demarien suurta vaalivoittoa, että kaikki valehteliat mahtuu demareihin, mutta kaikkihan on heille mahdollista, kun heillä on suomen korkein mahdollinen tuki.
Jaakko Jonkka, kun tuolla aikaisemmalla demarien poistamalla sivuilla hänet tituleelarttii tohtoriksi prohvessoriksi ja suomen suurimpien arvomerkien saajaksi tietysti Haloselta. Niin miten tällaine sähköaivo voi tutkia tuota Vanhasen niinsanottua jääviyttä yli vuoden, suurella palkalla.
Kun vuoden varatuomarina työskennellyt henkilö olisi selviytynyt siitä viikossa, ja hieman kokeneempi henkilö kolmessa päivässä. Onko tämä tarkoituksellista viivyttelyä demareilta että sadaan päätös vasta vaalien allla, ja kuka maksaa tuon tyhjäntoimittaja Jonkan palkan, ottakaa se Halosen palkasta, suomen valtion ei sitä kuulu maksaa.
Vastausta arvoisalta punakaartilta.....