Puolustus sössii

Åboy

Ässät on näköjään aina vaikea TPS:lle jostain kumman syystä. Viime kaudella TPS voitti Ässät vain kerran mutta voitti silti mestaruuden. Poteeko TPS jotain Ässä-kammoa, vai mitä tämä on?
TPS:n puolustus oli eilen onnetonta. Tuntuu että ukot puolustuksessa touhuavat jotain ihan merkiteksetöntä ja koheltavat kuin päättömät kanat. Ässät veivasivat TPS:n puolustuksen kebab-kioskilee kerta toisensa jälkeen.
Ylivoima ei toimi parhaalla mahdollisella tavalla koska 5-3 tilannetta ei pystytty hyödyntämään. Kahden ukon ylivoima täytyy osata hyödyntää. Engrenkään ei ollut viime kevään tavoin huippuiskussa, pitäisköhän toi Leggio kutsua takaisin että saataisiin kunnon kilpailuasetelma aikaseks ja nähtäisiin viime kevään tavoin Engrenin huipputorjuntaa?
Ässät pelasi hyvän pelin ja nylki mestarin, josta täytyy pitkin hampain antaa täysi tunnustus. Tepsillä on jokaisella osa-alueella huimasti parannettavaa. Ensimmäiseksi puolustus täytyy saada ymmärtämään että näissä peleissä ei ole varaa rusettiluisteluun.

1

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cxczxccc

      kyllä tällä kaudella tulee mestarille useampiakin nylkemisiä, ehkä kierroksesta toiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      525
      2013
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1907
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      19
      1561
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1498
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1376
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1277
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe