Mun elämäni aikana. Elämästäni puuttuu ulkoinen loisto, Pienestä palkasta ei riitä rahaa ulkomaanmatkoihin, kaikki on laskettava tarkkaan. Jo vuokra ottaa ison osan liksastani.
Kuitenkin on varma työpaikka niin kauan kuin terveyttä riittää. Laskut pystyy maksamaan ajallaan kun jättää juhlimisen niille, joilla siihen on mielestään varaa.
Laitan pienen lottopelipanoksen lähes viikoittain, mutta sieltä on turha odottaa mitään. Jakaahan RAY minunkin panokseni harkintansa mukaan uusjakoon.
Uutta käännekohtaa tuskin tulee?
5
929
Vastaukset
Päästä liitelemään vapaana kuin taivaan käki tästä aina vaan lisää kremppaantuvasta kehosta. Nyt minua vielä tarvitaan. Tätä minä aina oon ihmetelly.
Notta näinkin onneettoman näköisillä pahveilla on mahiksia yleensä pelata. Oon tullu siihen tulokseen, että se se ihmiskuiskaajan kurssi Kekkosen vielä eläessä tuli käytyä.
Kaikki nää on jo nähty. Multiat, Öllölät, Kelontekemäjärvet ja mitä niitä onkaan. Mut antaa nyt olla. Hirvipaistin tuoksua tulee keittiöstä, sähköllä käyvästä hautujutuupadasta.- otsomies
Alkuryypit siinä vaiheessa on nähtävästi jo otettu.
- mihin suuntaan
Vaikuttaa kusetukselta... jos joku keksisi varman tavan tehdä rahaa, miksi se haluaisi antaa sen muille?
- kelloton korhonen
Voi olla myöskin keskitalveen henk. koht. perinteeseen ajoittuva tämä tunne elämänhallinnan menettämisestä. Vaikka tämä, ettei sukulaisuusuhteet enää kiinnosta - jos sitten aikaisemminkaan!
Uutta tässä elämäntilanteessa on pelihimon viriämiseen. Näissä piireissä eläneet sanovat vasta-alkajilla käyvän hoopon tuurin. Keno, lottopelit, ei juuri muuta.
Olen häviöllä. Kuitenkin vain tuhansia egejä. On se tunne, että joskus pamahtaa kunnon voittopotti päälle. Silloin lopetan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2171474- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41128Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171096Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9948Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86920Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66885- 32850
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest38796Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780