Liittyminen on nyt helppoa osoitteessa liitykirkkoon.fi. Muutamassa päivässä seurakunta ottaa sinut avosylin vastaan ja voit vaikuttaa jo seurakuntavaaleissa 2010.
Ateisti: liity kirkkoon ja vaikuta!
13
359
Vastaukset
- Tervetuloa!
Kaikille alaikäisille jäsenille liittymisetuna henkilökohtainen pedofiilipappi!
- Tervetuloa!
Ovat Kristityt papit.
Kirkko
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/05/1112925
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/05/1127782
Juuri niin, kaikki jotka haluavat rahoittaa pedofiilien toimintaa, liittykää äkkiä kirkkoon.- A the ist
koskaan liity jäseneksi instituutioon, joka ei kykene rahoittamaan toimintaansa vapaaehtoisilla jäsenmaksuilla, vaan pakkoverottaa niitäkin, jotka eivät halua olla instituution kanssa missään tekemisissä. Pakkoverottaa siksi, että tuo instituuio tietää itsekin, ettei juuri kukaan halua vapaaehtoisesti jäsenmaksuja maksaa. Ruma totuus paljastuisi, jos pakkoverotus purettaisiin ja rahoitus yritettäisiin hoitaa vapaaehtoisin jäsenmaksuin. Ruma totuus olisi se, että kirkko olisi konkurssissa välittömästi.
- ei ikinä
Kirkko verottaa jäseniään ja kinuaa lisäksi valtiolta tukia, ja sitten käyttää vielä ilmaisia ns. vapaaehtoistyöntekijöitä (=orjatyövoimaa), ettei tarvitse maksaa palkkoja ja työntekijämaksuja valtiolle.
Kyllä vaan ihmisiä vedätetään saduilla ja käytetään ihan rikollisesti hyväksi hyväuskoisia reppanoita. Toki jäsenet kelpaavat, lisärahaahan se kirkolle vain on.
- Tervetuloa!
Tuntuu melkein samalta, kuin Jeesuslapsen muotoinen anustappi pyllyssä ilman liukastetta.
- sErpiEntE
älä anna toisten ajatella puolestasi
Älä turhia murehdi
sen kun itsesi olet rehdisti
Ei muuta sulta vaatia
voi minkään sortin apina
Kun vain kerran täällä eletään
miksi hukkaan sitä heittämään
vanhoja valheita palvellen
Noita edelleen sanellen
kusee mykiöön hölmöjen
eräs järjestö pahanilkinen
mottonaan "syntinen on ihminen"
Kirkkona myöskin tunnetaan
mafia tuo tämän maan
Sä siis sitä älä tue lain
suuhun siinä loikkaat hain
On tuntematonta turha kammota
eikä tarpeen ole jumala
http://eroakirkosta.fi/ Miksi ei-kristityn pitäisi liittä kristilliseen järjestöön? Siinä on yhtä paljon järkeä kuin pyytäisi kristittyä liittymään islamilaiseen järjestöön.
- kirkkomono
miksi kehotat liittymään johonkin jota vastustat noin voimallisesti
En kai minä niin hölmö ole, että kirkkoon liittyisin!
Jo ajatuskin siitä on täysin naurettava.- vihtuilija
...ja paljonko vetoa, että eroan heti kun ollaan päästy hinnasta sopuun ja maksu on suoritettu?
- puusilimä
joten en tarvitse paskaakaan eli en osta.
- Tervetuloa!
Mu utamassa päivässä seurakunta ottaa poikalapsesi vastaan syleilyynsä ja voit vaikuttaa jo seurakuntavaaleissa 4010.
Jeesus vaikuttaakin , ja suojelee Osamaa.
Heitetään Jeesus alas taivaasta ja kustaan päällr.
paavi
aika harva tietää et se oli nuoren natsi
se kuulu hitler judengii mikä oli natsien jengi tavallaa sellane gansta jengi minkä tehtävä oli hakkaa juutalaisii ja ulkomaisii nuorii ja varsinki mustii
paavi kuulu sellasee possee
ja sit äijä ketä kuulu sellasee possee pääsee paaviks !!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3648213Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1592572- 75921
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60853- 55823
- 25816
- 64812
- 12800
- 46786
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss68713