Katainen

Freddaa. http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1189633
Onkohan Freddallakin lukion suppealla 6 matikasta, nostaakohan Freddakin kulukorvauksia perusteettomasti 1800 euroa kuukaudessa verovaroista?
3114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katais -reppana teki jo vaalimainosta itselleen.

Äänestä

Käteisen kaveeraamiset alkavat jo mennä huvittaviksi.

Äänestä
  • Kuin Suomen demarit. Siellä kansalaisten perusturva ja toimeentulo on sentään huomattavasti parempi, kuin Suomessa. Suomen äärioikeisto-kokkareilla on naapurimaan kokkareitten kanssa yhteistä vain kulissi- ja julkisivu, sitä se siilinjärven matkakorvauspoika Bilderberg-katainen apinoi.

    Ei tule menemään enää Suomessa läpi. Meillä on ihan erilainen kansa ja eri historia, nyt on työväestön mitta täynnä ja kaikki asettuvat yhtenä rintamana VASEMMISTOLIITON TAAKSE =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnitteli kirjoitti:

Freddaa. http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1189633
Onkohan Freddallakin lukion suppealla 6 matikasta, nostaakohan Freddakin kulukorvauksia perusteettomasti 1800 euroa kuukaudessa verovaroista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu