Ruotsissa kysytään tyhmiä

Näin:
"Demarien Västerbottens Folkbland ei sekään kyennyt ymmärtämään, miten ruotsidemokraatit voivat päästä valtiopäiville.

- Mitä ihmettä puoluetta äänestäneet oikein haluavat, lehti äimisteli."

Ja oikein äimistellen! Eikös puolueiden ohjelmassa ja tavoitteenasettelussa (aatteesa) selvästi ilmoiteta mihin puolue pyrkii. Ruotsissa on kai totuteltu siihen Ryssien meininkiin, että oma ajattelu on turhaa.
"Kyllä ne siellä vaalipaikalla sanovat ketä pitää äänestää", tuumi maatuska.

Malmön alueella joissain valistuneissa vaalipiireissä RUOTSINDEMOKRAATIT saivat liki kolmasosan äänistä.
6194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oletkos käynyt Malmöössä? Minä olen. Tietyille alueille ei edes poliisi uskalla mennä. Pitäis olla panssarivaunu. Arvaapas, ketä siellä asuu!? En ihmettele yhtään. Se puolue on varsin selväsanainen: "Ruotsi takaisin ruotsalaisille!" Suomalaiset alkavat tuntea samalla tavalla,vaikka Suomessa on vain 2 ulkomaalaista Ruotsiin verrattuna, ja ainakin toinen niistä tekee töitä!

Äänestä

Ruotsin lehdissä kauhisteltiin maanantaina maahanmuuttovastaisten ruotsidemokraattien nousua valtiopäiville.

Iltapäivälehti Expressen kirjoitti "pimeyden voimien ottaneen ruotsalaisen demokratian panttivangikseen".
Aftonbladetin mukaan vaalitulos oli "painajainen"

-Fredrik Reinfeldt aikoo pysyä vallassa ja joutuu todennäköisesti turvautumaan rasistisen puolueen apuun, lehti ennakoi.

Demarien Västerbottens Folkbland ei sekään kyennyt ymmärtämään, miten ruotsidemokraatit voivat päästä valtiopäiville.

Nämä lehdet ovat itse luomiensa uhkakuvien ja demonisointien vankeina. Kun he ovat ensiksi suoltaneet propagandaa ruotsidemokraateista lapsia syövinä natsidemoneina, niin heille itselleen on mahdotonta hyväksyä edes demokraattista äänestystulosta. Tässä he paljastavat omat fasistiset kantansa.

Äänestä
  • Ruotsin lehdet ovat demareiden palvelijoita, ko. puolue on rahoittanut ruotsin lehtiä vuosikymmeniä.
    Tottakai lehdet haukkuvat ketä käsketään, sitä samaa täälläkin tehdään niin lehdistössä kuin yle:n taholta, joka kerta kun Jutta sanoo jotain (onneksi yleensä ihan puuta heinää) niin yle uutisoi asian, kun muilla on oikein asiaa niin ehkä tekstitv:ssä näkyy lause tai kaksi.
    Odotan vaaleja ja demareiden lopullista romahdusta ja seuraavat pressan vaalit ovat minulle diktatuurin loppu ja koittaa vapaus voitti kuka tahansa mutta halonen ei palaa.

    Äänestä

Vai ryssien! Perkeleen runkku. Sinä et tiedä Venäjästä mitään. Siellä on vaikka millaisia kansanliiklkeitä ja ne myös toimivat. Tyydy sinä hölmöläinen vain nuolemaan, paskaisia jenkkimulaatteja!

http://www.youtube.com/watch?v=5rjNQIXgm3c

Äänestä
  • Ruotsin komonokkainen lehdistö kirjoitti ikään kuin pääministeri Reinfeldt olisi itse arponut vaalituloksen. Jutuista paistaa läpi eliitin kansanvallanvastaisuus. Ei viitettäkään siihen tosiasiaan, että demokraattisissa vaaleissa KANSA VALITSEE.

    Ruotsin kansalla on mitta täynnä. Heillä on kuitenkin valtava urakka pelastaa oma maansa. Toivottavasti me suomalaiset emme päästä omaa maatamme tuohon pisteeseen, vaan olemme älykkäämpiä ja osaamme reagoida ajoissa.

    Äänestä

  • Äänioikeutettu kirjoitti:

    Ruotsin komonokkainen lehdistö kirjoitti ikään kuin pääministeri Reinfeldt olisi itse arponut vaalituloksen. Jutuista paistaa läpi eliitin kansanvallanvastaisuus. Ei viitettäkään siihen tosiasiaan, että demokraattisissa vaaleissa KANSA VALITSEE.

    Ruotsin kansalla on mitta täynnä. Heillä on kuitenkin valtava urakka pelastaa oma maansa. Toivottavasti me suomalaiset emme päästä omaa maatamme tuohon pisteeseen, vaan olemme älykkäämpiä ja osaamme reagoida ajoissa.

    kuitenkin kohuullisen hyvässä kunnossa, vaikka elättävä suuremman määrän ulkolaisia loisia. Meillä elätetään kotimaisia verenimiöitä ja turhanpäiväisiä, oikeaa työtä vieroksuvia herranretkuja. Pitäisi tajuta, että ruumiillinen työ ja siihen liittyvä prosessit ovat kaikkein tärkeimpiä. Ei suunsoitto ja paskanjauhaminen.
    Halveksin osakesijoiitajia enemmin kuin somppuja. Liliukset, Wahroosit pitäisi laittaa pakkotöihin Siperiaan, kuten autonomian kulta-ajoilla.

    http://www.youtube.com/watch?v=2BaTr4n1OuE&feature=fvw

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Se avarakatseinen kirjoitti:

Näin:
"Demarien Västerbottens Folkbland ei sekään kyennyt ymmärtämään, miten ruotsidemokraatit voivat päästä valtiopäiville.

- Mitä ihmettä puoluetta äänestäneet oikein haluavat, lehti äimisteli."

Ja oikein äimistellen! Eikös puolueiden ohjelmassa ja tavoitteenasettelussa (aatteesa) selvästi ilmoiteta mihin puolue pyrkii. Ruotsissa on kai totuteltu siihen Ryssien meininkiin, että oma ajattelu on turhaa.
"Kyllä ne siellä vaalipaikalla sanovat ketä pitää äänestää", tuumi maatuska.

Malmön alueella joissain valistuneissa vaalipiireissä RUOTSINDEMOKRAATIT saivat liki kolmasosan äänistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu