Turkki ei petä

5170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja jos pääsee Eu:hun kuten Kokoomus haluaa niin Suomalaiset veronmaksajat saavat rahoittaa Turkkia. Turkki on yksi maailman velkaisimpia maita ja semmosta Kokoomus haluaa elättää verovaroillamme.

Äänestä
  • Kepun Rehn haluaa Turkin osaksi Eurostoliittoa!

    Äänestä

  • War is Peace kirjoitti:

    Kepun Rehn haluaa Turkin osaksi Eurostoliittoa!

    EU:n suuruuden hullut johtajat ja pahimmat Euronationalistit haluavat Turkin mukaan, pitäähän sitä nyt liittovaltiota laajentaa.
    Toisaalta myös Turkin johdolle kelpaisi erilaiset EU:n pippalot.

    Valtaosa EU:n ja Turkin kansasta vastustaa jäsenyyttä.

    Äänestä

  • War is Peace kirjoitti:

    Kepun Rehn haluaa Turkin osaksi Eurostoliittoa!

    Otetaan mukaan kaikki muutkin sisällissotaa käyvät islamilaiset valtiot Somaliaa myöten samalla kertaa, niin saamme vieläkin suuremman ja mahtavamman Eurostoliiton!

    Maahanmuuttoviranomaisetkin voivat sen jälkeen siirtyä kortiston puolelle, kun kaikilla on vapaa liikkuvuus!

    P.S. Ihanaa kävellä Näsijärven rannoilla ja ihailla romanileirien korutonta kauneutta. Teltatkin oikein vihreästä pressusta ja jätteitäkin vähemmän kuin Tarastenjärvellä.

    Äänestä

sotimassa, saa nähdä mitä kiinalaiset tuumaavat, tuskin se paljoa Yhdysvaltojen aikeita estelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


War is Peace kirjoitti:

vaikka vastassa olisi ketä!

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2010/09/turkin_epaillaan_vesittavan_ykn_iran-pakotteita_1995230.html?origin=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu