SL halusi pakkovenäjää 1939

Suomalaisuuden liiton perustajajäsen Otto-Wille Kuusinen halusi kovastikin pakkovenäjän Suomeen 1939.
Pieleen meni.
5137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

никогда не будет вынужден на Россию!

Äänestä
  • Mitä? Onko pakkovenäjä tälläkin palstalla?

    Äänestä

  • ei pakkovenäjälle! kirjoitti:

    Mitä? Onko pakkovenäjä tälläkin palstalla?

    Edelleen SL toimii Pro-Venäjä aatteella. Uskomatonta!

    Äänestä

  • Åttå-William Kusinen kirjoitti:

    Edelleen SL toimii Pro-Venäjä aatteella. Uskomatonta!

    Tala lilliputtiliittoineen on pakottamisen takuumies.

    Äänestä

Suomalaisuuden liiton perustajajäsen Otto-Wille Kuusinen halusi ainoan ja TODELLISEN SUURSUOMEN 1939, mutta pieleen meni sekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä Suomi! kirjoitti:

Suomalaisuuden liiton perustajajäsen Otto-Wille Kuusinen halusi kovastikin pakkovenäjän Suomeen 1939.
Pieleen meni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu