Hyi helvetti

2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hieman tarkoitushakuista uutisointia Kalevan taholta, vai onko oululaiset "karvakädet" todella jättäneet tuo siisteuyspuolen taka-alalle.
Ainakin minun tuntemani turkkilaiset yrittäjät ovat pärjänneet tarkastuksisssa ja näytteiden otossa erinomaisesti, eikä huomautuksia ole, joitakin harvoja lukuunottamatta antaa!
Kyse ei ole tietenkään oulusta, vaan eräästä toisesta lähes saman kokoluokan kaupungista!

Äänestä
  • asia ihmisiä kuolee ruokamyrkytyksiin useita joka vuosi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Run. kirjoitti:

suolibakteeri ravintoloita:

http://www.kaleva.fi/uutiset/oululaisravintoloiden-jaapaloissa-yha-ulostebakteereja/870787

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu