Milloinka saadaan ensimmäiset vaalikeskustelut Lapualle? Toivottavasti pian.
Odottaa vaalikisoja
innokas odottaja
8228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kepun kekrijuhlat ja tupaillat on meneillään Lapualla Jarmo "kova" Korhosen puolesta. Korhonen on varma läpimenijä Vaasan-vaalipiiristä.
Tule sinäkin ihmeessä mukaan tupailtoihin ja Jarmon kannattajaksi.
Ilman muuta tulen kekrijuhliin? Tuleeko muitakin ehdokkaita? Uskaltaako Jarmo muitakin haastaa vai puheleeko se yksinään. Haluaisin kisat. Väittelykisat!
jarmo on oikea ep:n kepun lippulaiva, ja mallipoika. ääni jarmolle! häntä on kohdeltu niin väärin. hän saa sympatia pisteitä yli puoluerajojen. paavolla ei oo mitään virkaa niissä kisoissa. eikä pöntisellä.
.... sakeimmin ajattelevien Eteläpohjanmaan kepulaisten perunakellaripoikien keulakuva.
Jarmo purottaa Hautalan hiiren taas eduskunnasta.
Jarmo tulee, Jarmo menee (eduskuntaan), Jarmo Paavon pesee.
Jarmo Paavon pesee! Jarmo on paljon paljon parempi politikko kuin Paavo. Paavo vanhus on kuin pikkupoika Jarmon rinnalla.
Lapuaa ihan sääli. Kun niillä on ollut tuollainen kaupunginjohtaja. Hölmö valinta!