Ryhmä seitsemän

Lapuan kaupunginvaltuustossa on eri ryhmiä, mutta onko ryhmä seitsemän (persut, demarit ja kommunisti) vielä kasassa vai hajonnut jo omaan mahdottomuuteensa ?
7632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuulemma ovat nivoutuneet hyvin yhteen ja juttelevat asiallisesti asioista kuntalaisten hyväksi.

Äänestä

Selitätkö tarkemmin mitä tarkoitat "omaan mahdottomuuteensa", vai oletko vain joku takarivin räksyttäjä, joka nyt vain ei ole mihinkään tyytyväinen, vai oletko laput silmillä kulkeva jonkun puolueen sopulilaumaan kuuluva massasta erottumaton yksilö?

Äänestä
  • käkipuolueesta taitaa olla .Kommunisteilla ei ole edustajaa valtuustossa valitettavasti.

    Äänestä

Kaupungilla huhutaa, että eräät ryhmään muka kuuluvat eivät samaistu ryhmään eivätkä käy sen kokouksissa

Ryhmä jäsenten ideologia poikkeaa niin paljon toisistaan, että se on sula mahdottomuus valita vapaan markkinatalouden ja kommunismin välistä jotain yhteistä linjaa.

Äänestä
  • on, ei mahdu persut, remarit ja skp samaan huoneeseen. remari kuulema kulkee kepun ryhmäkokouksissa. No perussuomulaiset onkin suomen ainut todellinen kommaripuolue, vasemmistoliitosta vasemmalta ohi!

    Äänestä

  • 6 kirjoitti:

    on, ei mahdu persut, remarit ja skp samaan huoneeseen. remari kuulema kulkee kepun ryhmäkokouksissa. No perussuomulaiset onkin suomen ainut todellinen kommaripuolue, vasemmistoliitosta vasemmalta ohi!

    on Keskustan ryhmäkokouksissa?

    Äänestä

  • 6 kirjoitti:

    on, ei mahdu persut, remarit ja skp samaan huoneeseen. remari kuulema kulkee kepun ryhmäkokouksissa. No perussuomulaiset onkin suomen ainut todellinen kommaripuolue, vasemmistoliitosta vasemmalta ohi!

    Vai on kepu ja demarit löytäneet taas toisensa ja solmineet Lapualla "pyhän liiton".
    Pukkaa punamultaa eduskuntavaalejen jälkeen valtakuntaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin pissi sukassa kirjoitti:

Lapuan kaupunginvaltuustossa on eri ryhmiä, mutta onko ryhmä seitsemän (persut, demarit ja kommunisti) vielä kasassa vai hajonnut jo omaan mahdottomuuteensa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu