Ovatko korruptiosyytteet unohtaneet yhden keskeisen tekijän näissä veropakolaisten etujen ajamisasioissa ja jääveissä ydinvoimapäätöksissä ym eli Pekkarisen ? Kovin on hiljaista poikaa ollut viime aikoina ?
Maanpetturit Valtakunnanoikeuteen.
Maanpetturit Valtakunnanoikeuteen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se ei vielä ole ehtinyt hakea suojatyöpaikkaa, kuten Hyssälä Kelasta ja Vanhanen perheyritysten liitosta....
Mutta älkää huoliko, valtakunnanoikeuteen ehtii kyllä jälkikäteenkin, kunhan syytteet tulevat.
Ei enää sähköposteja , vaan suoria tutkintapyyntöjä ja syytteitä kansan- ja maanpettureille.
Eli se on ottanut peruukin pois sekä laittanut tavalliset lenkkarit jalkaan joten ei sitä enään kukaan tunnista kadulla.
Suomi-soffan ja Maskun kytköksistä.
Mauri on hiljakseen, mutta kyllä sieltäkin vielä paljastuu jotain todella isoa ja törkeetä
Alkaa vielä Maurinkin tupee heilumaan ja korkokengät tuskin maata koskettaa kun Pekkarista viedään valtakunnan oikeuteen. Tietenkin sillä ehdolla, että oikeus tässä maassa vielä tapahtuu. Nämä ROISTOT ON KYLLÄKIN VIIMEAIKOINA PÄÄSSEET KUIN KOIRAT VERÄJÄSTÄ!
tältä kaverilta perustuvat musta-tuntuu, täysin epäpätevä henkilö hoitamaan asioitamme, ikä painaa...:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010082012219908_uu.shtml