Kohta sitä saa Suomestakin - nimittäin Frankenstein-lohta. Geenimuunnellulle kalalle ja lihalle ollaan avaamassa tietä USA:n ja koko maailman ruokakauppoihin.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2254542
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2254542
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ihmiskunta ei vaan suostu hyväksymään että näin massiivista populaatiota on mahdoton ruokkia ja yrittää tieteen keinoin suurentaa lehmiä, sikoja, kanoja, kaloja ja nopeuttaa kaiken kasvua mahdollisimman paljon.
Moskaruokaahan tuollaisesta tulee, vielä kun niille syötetään moskaruokaa ja ihminen se loppujen lopuksi tuon kaiken syö.
Varmasti aika upea sekoitus ties mitä kemikaaleja, en yhtään ihmettele jos ihmiskunnan terveys yleisesti rapistuu ja syövät yleistyvät mitä kauemmaksi tulevaisuuteen mennään. Vammaisia lapsia syntyy enemmän kuin koskaan.
Saahan sitä ihminenkin jumalattomat lihakset kun vetää oikeanlaista mömmöä ja treenaa päälle, mutta käsittääkseni lihakset pienentyy aika ronskisti kun mömmöjen syöminen lopetetaan. Sivuvaikutuksista ei tarvitse edes puhua, ainahan sitä dokumenteissä sanotaan että ammattilaisbodareilla sillon tällön surkastuu kalleudet rusinan kokoisiksi. http://www.youtube.com/watch?v=it4yF-f6nN0
Siihen vaivaan sitten joudutaan syömään toisenlaista pilleriä, ihmiskunta on lääkeriippuvainen.
GMO-ruoka aiheuttaa syöpää ja muuta "kivaa", sekoittaa ihmisen.
http://www.sott.net/articles/show/184817-Doctors-Warn-Avoid-Genetically-Modified-Food
Mutta sehän on tarkoituskin, raju globaali väestönvähennys.
Jep, toivottavasti ihmiset rupeaisivat tajuamaan, mistä on kyse.
http://www.youtube.com/watch?v=hRycGqb_qLY&feature=related
Ennekuin on liian myöhäistä.
Tällainen Frankenstein-lohi aiheuttaa tasan yhtä paljon syöpää kuin nykyaikainen viljalaji, joka on vuosisatojen aikana jalostettu nykyisenlaiseksi. Sinä syöt grammakaupalla DNA:ta joka päivä, ja se hajoaa ruuansulatusentsyymien ja DNA:ta pilkkovien entsyymien vaikutuksesta ennen imeytymistään.
Kelpo lohihan se GM-lohikin on. Hyvää ruokahalua!
Aijai ei muuta kun suut makiaks !
Näin on!
HAIL TO HIRVIÖKUHA!
Hai sie hai!