Niin. Olen ollut työttömänä jo useita vuosia. Koulutusta kyllä piisaa liiaksikin, mutta kun ei ole työkokemusta niin ei töitäkään. Edes hanttihommia.
Nautin elämästäni joka päivä. No joo tuleehan sitä kaljaa juotua enemmän kuin lääkäri sallii. Asun mukavasti vuokralla hyvässä talossa ja on rauhallinen olotila. Ei tarvi katsella työpaikan paviaaneja ja puolikahjoja.
Maksan laskuni ajallaan ja juon olutta ja katselen nettipornoo.
Täytyisi alkaa laihduttamaan kun maha on kasvanut jotta ei mahdu pöksyt jalkaan.
Ei stressiä, ei asuntolainaa, ei perheriitoja. Olen vapaa kuin taivaan lintu.
illallalla muutama kalja, runkkaus, pari unilääkettä ja sänkyyn vetämään zetaa. Krooh pyyh.
Työttömyys on kivaa
3
943
Vastaukset 3
- eiaerawe
Kuullostaa hienolta, mutta koita ny hyvä mies laihduttaa ja hoitaa kuntoasi.
- provokaatiota pukkaa
Annat ymmärtää ettet ole oikein työorientoitunut. No sano sitten että "elämä on kivaa". Olet työorientoitunut jos sanot että työttömyys on kivaa. Siinä on ero. Eli voi olla että syvällä sisimmässäsi haluat töihin, haluat tehdä jotain järkevää, olla toistenkin ihmisten silmissä arvostettu osaamisestasi, haluat suuremmat ystäväpiirin jne tervettä!
Kirjoituksesi oli tietysti provo, mutta tämä vastaus on yhtä lailla tarkoitettu kaikille tähän sairauteen oikeasti sairastuneille. Sen pituinen se. - h
Töissä on paha olla mutta jos ei oo nii on toisten haukuttavana, mut haukkuja tulis työssäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591230
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571158Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805- 46761
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27751Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669