kampaajalle.
Olisiko muita kiinnostuneita lähtemään mukaan?:)
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?26692579
Olisiko muita kiinnostuneita lähtemään mukaan?:)
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?26692579
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
hiuksiani vielä. On yön jälkeisessä tokkurassa. Mutta en ehdi kampaajalle. Pistän vain lippiksen suojaksi ja lähden asioille. Pysyy tokkura piilossa. Joskus, jos muistan, kampaan saunan jälkeen:)
olisi enemmän tuollaisia kampaamoja, niin en olisi niin varma, että lähtisinkö ihan heti noitten aseiden eteen...kokkihan tuossa hommassa olisi pätevämpi, kunnon keittiöveitset tukan leikkuussa.;)
Siinä on sovellettu näköjään intiaanien skalpeerauksen ja viidakkoveitsillä tapahtuneen raivauksen välistä variaatiota hiusten muotoiluun. Taidelaji sinänsä.
pitää tuohon hommaan palkata, ettei vaan lipsahda se ase mihin sattuu.:)
Imurilla voi tehdä itsekin sen ufokampauksen.
asiansa osaava ninja kunhan ei suorita viimeistelyä kung fu karate sipaisuin.
Mä kävin parturissa ulkomailla joku vuosi sitten ja tää parturi käytti vain partaveistä.
Sillä leikkasi tukkani ja se toimi oikein hyvin. Mutta ei sillä leipäveitsen kokoinen ollut vaan aivan tavallinen partaveitsi.
Oli se elämys!
bngt
Älä, nyt olet kuollut, eiks niin?
Vielä on siivuja leivän päälle.
aika hauskanen juttu!
hyviä jutun aineksia kuin ooppera Sevillan parturissa
jossa ei ehkä siivutettu kurkkuja ? Sieltä kai maffiasta
on sanonnat;
- Parkettien partaveitsi
- Leikkaa kuin partaveitsi hengitystorvea
- Elämää partaveitsen terällä
- Pää leikkaa kuin partaveitsi aivoja
- Partaveitsen paluu tulevaisuuteen
- Partaveitsellä se pienempikin piruilee
Löysinhän mä sut, vanhan kunnon talkarin. Sua oonki kaivannu lollipopmiestä, eikö ollukkin kivaa, vaihdetiin lennossa vuoroja, kai muistat
Kyllä parturit käyttää veistä täällä Suomessakin nykyisin, se on nyt in.:)
Mulla on ohennettu hiukset veitsellä.
ja vielä KALJU sellainen!
Sama juttu, partaveitsellä ohentaa ja kun on lyhyet hiukset tulee samalla tukihiukset, eikä se ole mikään uusi menetelmä kun kerran sitä kysyin.
tuota jos sais jättää väliin ;o))),,, en ihan luottavaisin mielin kyllä menis tuohon käsittelyyn,,, vois olla että mun lapojen puoliväliin yltävä kledjuni kokis katastrofin,,,
tuossa miekkakäsittelyssä viimeistään olisi kymmeniä senttejä lyhkäisempi.:D
olet varmasti ihranaama;-DDDD
mun tukalle tarvittais vähintään karsta ja keritsimet
on se niin hyvin takussa :P
mur