LUESKELTUA, VOI TODETA ETTÄ ON AIKA VAJAAMIELISTÄ SAKKIA. kaiken maailman "huhaa" ja "Buhaa" kommentteja ja vittuilua. Jos joku haluaa rakentavasti keskustella jostain liikenteen epäkohdasta, niin tällä palstalla se on turha luulo. Nämä tyypit on täällä kovia, ja omaavat ison suun. Jos kiusaaminen on täällä ja liikenteessä samaa tasoa, ei liene ihme että maailmassa soditaan. Jos jollain sanat loppuu niin nyrkit kutisee, sopikaa joku yhteinen seminaaripäivä jollekin urheilutalolle jossa on nyrkkeily-kehä ja hanskoja. Siellä voisi olla sitten sarjat 40 kmh, 80 kmh, ja yli 120 kmh. Motoristit vst. autot. Vasen kaista vst. oikea kaista. rekat vst. hlö-autot, kaaharit vst. alinopeus jne. Jokainen voisi sitten puolustaa näkemystään virallisesti ja ihan luvan kanssa. voittajan näkemys valittaisiin sitten tieliikennelakiin. Esim moottoritien levähdypaikoille ja teidenvarsiin yleensä voisi rakentaa nyrkkeilykehät. Jos jollain on jotain mussuttamista toisen ajosta, se olisi heti ratkaistavissa. Voisi olla toki sarja "ilman hanskoja" tai vaikka pesäpallomailasarja, onhan täällä niin kovia "jätkiä" että eihän kaikille nyrkit riitä. Ei tarvitsisi sitten enää näytellä keskisormea, vilkutella valoja ja vittuilla ja uhota täällä.Ihminen on ihmiselle susi-
ALLAOLEVIA KESKUSTELUJA
oikeavasen
2179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos rakentavaa keskustelua ja liikenteen ainoa epäkohta on se, että pitää valvoa muiden ylinopeutta ja yrittää estellä mahdolliset ohitukset, niin vittu ei voi auttaa. OLET RUNKKARI!
Kyllä on liikenteessä monenlaista kusipäätä Kun tänään ajelin haminaan ja lähdin ohittamaan edelläni ajanutta niin kyllä silloin löytyi kaasupoljin siitä autosta tälläinen on aika vittumaista ensin lullitaan mutta jos joku meinaa ohi niin ei hyväksytä menoa.Aikakusipäistä taitaa tyhjä tynnyri kumista.