mutta ekaksi ostaisin ruokaa. Ja palkkaisin jonkun tekemään sitä. Ja siivojan hankkisin. Itse vetelen työmarkkinatuella ja selkä hajosi lähes vuosi sitten. Eli pelkkä pyykkien ripustus on kyynelten kokoinen juttu. En voi hakea duunia, kun en tiedä mihin fysiikka pystyy.
Imurointi aiheuttaa parin päivän vuodelevon. Rumasana sentään.
Lapsi saisi vaatteita ja mopoonsa bensaa. Pääsee kouluun sitten paremmin ja nopeammin. (Sen skootterin osti tytön isä, joka ei muuten maksa centin centtiä mistään. Meillä on yhteishuoltajuus, mutta muksu ei suostu menemään isänsä luokse. Huokaus.)
Tässä on tullut hyvin nöyräksi enkä muutenkaan ole koskaan viitsinyt arvostella muita. Se miljonääriäiti-juttu on kyllä melkoisen käsittämätön juttu. "Kuinka joku selviää kahden lapsen kanssa yksin?"
Joillain niitä on kuusi tai yhdeksän ja hengissä näyttävät olevan. Väsyneitä, se on myönnettävä, kun ukko hilpaisee tiehensä joka kerta, kun on saanut uuden raskauden alulle.
Siis mun olematon lottovoitto antaisi mulle jalkahoidon, kokovartalohieronnan ja kampaamokäynnin (ja raitoja kans).
Ei ollut rahaa lotota
1
369
Vastaukset
- elämä kuljettaa
Ihan sama mulla; selkä hajos mulla jo aluksi kahdeksan vuotta sitten, mutta rappeuma siinä todettiin vasta vuosi sitten. työmarkkinatuella olen minäkin. (jo kuusi vuotta lukuunottamatta kahta puolen vuoden palkkatukijaksoa, jotka oli taloudellisesti plus miinus nolla), silti etsin töitä mitä voisin tehdä. tai minulle sopivaa koulutusta.
näkövammainen olen ollut jo 41 vuotta.
Minä olen myös yksinhuoltaja, mutta vähän eri juttu kun sinulla, kun olen ollut yh koko lapsen eliniän.
ja näin ollen isä ei ole osallistunut yhtään mitenkään kustannuksiin. tämä lähti ulkomaille, kun vasta odotin lasta, eikä ole kuulunut yhtään mitään sieltä suunnasta. en edes tiedä missä maassa on pyörinyt.
silti lottoan joka viikko yhdellä eurolla. väliin on tullu kymppi, pari kertaa enemmän. (markka aikana 250 , eruoaikana reilu neljä kymppiä).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591154Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11830Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33517Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36514Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487