osuusliike kansan säästökassat? Siinähän menetti moni e-liikkeen asiakas kaikki säästönsä!
onko jo unohtunut
E-liike
7115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
köyhien rahoja itselleen.
Ja ajoi Suomea liittymään monikansallisten tuhomonopolien eu:iin, joka on Bilderbergin alaisuudessa.
On ainut puolue, joka on koko ajan vastustanut kansan- ja maanpetturien touhuja, vaatinut sitä kunnollista perusturvaa ja toimeentuloa jokaiselle suomalaiselle, vastustaa orjatyövoiman käyttöä, on oikeudenmukaisemman ja terveemmän yhteiskunnan kannalla.
Työväestön kannattaa nyt muistaa mistä on lähdetty , äärioikeisto on varma tie lopulliseen tuhoon ja viimeistenkin oikeuksien poisviemiseen, kokkare-persut sekä muut hallituspuolueet vievät tuhoon.
Työväestö äänestää Vasemmistoliittoa, sillä me uskallamme olla heikompiosaistenkin puolella.
Niin tarkoitatko vanhaa e-öljyt,eka-market ,elanto .e-kassa,niin moni varmaan menetti rahat siinä mutta osakkeen omistajat ei kun valtio antoi montasataa miljoonaa tukiaisia.
Jota ne ei ole tänäpäivänäkään maksanut takas jotka on meidän veronmaksajien rahoja .Valtion olisi pitänyt ottaa osakkeita haltuun kun antaa ilmaista rahaa .Siinä nähtiin taas se hyvävelijärjestelmä kun rikkaille osakkeen omistajille valtion rahaa virtasi.
Sama kun pankit sai tukiaisia olisi pitänyt ottaa osakkeita haltuun niiltä kun ne on yksityispankeja ja nykyään nordean taitaa omistaa ulkomaalainen yhtiö joka ei ole koskaan joutunut maksamaan suomenvaltion tukiaisia takas.
Tuomioja ja Korhonen myöntävät vasemmiston epäonnistuneen ...
Tuomiojan mielestä vasemmiston politiikka on epäonnistunut kaikkein heikoimpien ihmisten aseman parantamisessa. Niin ajaneet rikkaiten etuja ja omia etuja saaneet suomenvararikkoon.
Muista äänestää perussuomalaisia jos haluat oikeudenmukaista järjestelmää suomeen.
Talletussuoja on 50 000 euroa, tuskin juuri kellään oli noin isoja talletuksia.
Se ei ollut pankki kun se oli säästökassa.silloin ei ollut mitään euro suojaa kun oli markka aikaa.