eduskuntavaalit

kepu 19
demarit 21
persut 12
yhteensä 52, enemmistöhallitus, kokkareet ulkona. MUTTA olennaista on että persut ovat selvin numeroin vaalien voittaja, muuten voidaan sivuuttaa halitusneuvotteluissa. Äänestäkää viisaasti mikäli muutosta haette nykyiseen politiikkaan.
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paksumahaporvarin uudet vaatteet on nyt avattu ja sieltä alta paljastui äärioikeistolainen Bilderber-Soini.

Maanpetturipuolueita on jo riittävästi , emme tarvitse Bilderbergin ässää hihasta, eli Kokkarepersuja.

Hyvä että huomasimme ajoissa, että kyseessä onkin Bilderbergin puolue.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyväksyjä-1 kirjoitti:

kepu 19
demarit 21
persut 12
yhteensä 52, enemmistöhallitus, kokkareet ulkona. MUTTA olennaista on että persut ovat selvin numeroin vaalien voittaja, muuten voidaan sivuuttaa halitusneuvotteluissa. Äänestäkää viisaasti mikäli muutosta haette nykyiseen politiikkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu