Miksi Jakobstadia on yleensä kutsuttu Pohjanmaan syöpäpesäkkeeksi?
Syöpäpesäke Jakobstad
kuka tietää SAATNA!?
6232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lampaannussijaksi, kuka tietää?
Koska sen väestöstä on 60% yläpuolella olevan Närpes imbesillin kaltaisia svekkomaaneja. Eikä siellä katsota suomen puhumista hyvällä vaikka sitä ei vielä sentään ole kielletty kuten Ålannissa.
Olet ymmärtäny väärin. Jakobstad on päinvastoin aika menestyvä kaupunki.
Kiitos fennomaani Waldenin ja hänen poikansa Juuson sekä jutikka Wahrenin ja saksalaisen Schaumanin. Paikalliset hurrit ei siellä koskaan mitään ole saavuttaneet paitsi sitä yhtä runoilijaa lukuunottamatta.
Koska sieltä on kotoisin läski svekko paska nimeltään Anna-Maja Henriksson omaa sukuaan KIVIOJA! Tämä itseään vihaava sontaläjä on ottanut tehtäväkseen apteekkarin pojan Freudenthalin elämäntyön jatkamisen jonka tehtävänä on todistaa että suomalaiset ovat turaanilaisia ali-ihmisiä jotka eivät ansaitse omaa valtiota ja YK:nperuskirjan taakaamia oikeuksia kun tsaa LANNASSA PIEHTAROIVA JAKOBSTADILAINEN TALONPOIKA on Henrikssonin mielestä yliihminen, yli-ihmisempi kuin rikkain TURAANI NATSI!
Sen jalkapallo seura Jaro on täysin perseestä ja siksi sen hoito on annettu RYSSÄ Eremenkolle koska Jakodstadin hurri ämmät tykkää otta ryssältä Rasputin-tyyllillä anukseen ja veenukseen. Vaaleita germaani HUORIA kun väittävät olevansa.
Onpa saatanan osuva nimi tuolle paskaläävälle! hahahahahah