käytetty maksupääte?

olen miettinyt että ostan käytetyn maksupäätteen.
mitä minun taytyy tehdä sen jälkeen kun olen ostanut sen?
millaisia käyttökuluja siitä tulee suurinpiirtein kuukaudessa?
52053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"olen miettinyt että ostan käytetyn maksupäätteen.
mitä minun taytyy tehdä sen jälkeen kun olen ostanut sen?
millaisia käyttökuluja siitä tulee suurinpiirtein kuukaudessa? "

Paljonko olet voittamassa rahaa käytetyn ostamisella, eli kannattaako, jos kyseessä on kovin monta vuotta vanha laite?

Jos et tarvitse nimenomaan langatonta, kannettavaa maksupäätettä, niin saat PC-koneeseesi kytkettävän täysin tuliterän Ingenico 3300 maksupäätelaitteen 50 euron avausmaksulla Luottokunnalta. http://www.luottokunta.fi/fi/vastaanottopalvelut/maksupaatteet/maksupaatteet_pc_ymparistoon

Sen jälkeen kuukausimaksu 15,90€/kk

Oma käytetty laitteesi saattaa pamahtaa milloin tahansa, lakkaa lukemasta kortteja, ja sen korjaaminen ei enää rahallisesti kannata. Luottokunnan laitteella on ikuinen takuu, saat aina uuden laitteen tilalle jos tämä särkyy. Tietenkään lattialle ei saa pudotella.

.

Äänestä
  • oma kannettava maksupääte maksaa noin 650 euroa.
    kyllä tuolle kuukausi maksulliselle laitteelle tulee hintaa pitkässä juoksussa muut kulut vielä

    Äänestä

  • yrittäjä47 kirjoitti:

    oma kannettava maksupääte maksaa noin 650 euroa.
    kyllä tuolle kuukausi maksulliselle laitteelle tulee hintaa pitkässä juoksussa muut kulut vielä

    > oma kannettava maksupääte maksaa noin 650 euroa.
    > kyllä tuolle kuukausi maksulliselle laitteelle tulee hintaa pitkässä juoksussa muut kulut vielä

    Kyllä tuohon kannettavaan laitteeseenkin pitää ostaa se kk-maksullinen varmistuspalveluyhteys. Se voi äkkiä olla toista kymppiä kuussa alv minimimaksuillakin, ja usein tulee vielä kerran vuodessa maksettava "ylläpitomaksu" ohjelmista. Tietenkin jo tarvitset kannettavan, langattoman maksupäätteen niin tällainen on silloin hankittava.

    Tuohon Luottokunnan systeemin 15,90/kk alv hintaan sisältyy kyllä kaikki, myös softapäivitykset ja huollot ja 24 h puhelinneuvonta. PC-kone tarvitaan, sillä laitteen mukana tulee PC:ssä pyörivä ohjelma jonka ruudulle ne korttimaksun summat naputellaan. Siis mikäli ei ole varsinaista Kassaohjelmaa ostettuna.
    Ostotositteen tulostus A4-printterille tai kuittikirjoittimelle.

    Äänestä

Kannattaa myös huomioida käytetyn laitteen ostossa, et mikäli siinä ei ole sirukortin lukulaitetta, ei sillä tee mitään vuoden päästä. Saattaa olla, ettei sille voi nytkään enää tehdä uutta sopimusta.

Äänestä

ostaa käytettyä kuin erittäin harvoin...Pointilla on hyvä systeemi vuokralaite n. 34€/kk sisältää laitteen ja tarvittavan siirto-ohjelman tai siis nettiyhteyden pankkiin...ON HYVÄ

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrittäjä47 kirjoitti:

olen miettinyt että ostan käytetyn maksupäätteen.
mitä minun taytyy tehdä sen jälkeen kun olen ostanut sen?
millaisia käyttökuluja siitä tulee suurinpiirtein kuukaudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu