Sailaksella syöpä

Löytyykö empatiaa ja sympatiaa tuota köyhien riistäjää kohtaan???
13160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

jos siitä päästään

Äänestä

toivottavasti hänellä on riittävästi rahaa jemmassa. hoidot ilman yhteiskunnan avustusta kun tulevat pirun kalliiksi ja syödäkin sairauden aikana pitäisi.

Äänestä
  • Jumala ON olemassa.

    Äänestä

  • ole ollut lapsia elätettävänä joten rahaa varmaan kertynyt. Mutta terveyttä ei saa rahallakaan jos niikseen menee. Imusolmukesyöpä on sellainen, että se uusii joka tapauksessa vuosien päästä vaikka näyttää että sen saa kuriin hoidoilla.... mutta hoidolla saa elinaikaa jatkettua - ensihätään.

    Äänestä

SAIRAS. Sairas SAILAS.

Äänestä

Ai että teki hyvää, kun Holkeriin törmäs joku juoppo, ja Holkeri vieläkin kärsii jalkavaivoista, hyvä,hyvä.

Ilkka Suominen saisi myös sairastua, ja pahasti.
Iiro Viinasella on Altzhaimer, hyvä, hyvä!

Äänestä

Onkohan nykyään äärikommareilla muuta virkaa kuin toimia yhteiskunnan RAKKIKOIRINA???

Lisäksi vaalikevottomia proterroristeja!

Äänestä
  • Suomen media toimii nyt huvittavasti. Ainakin Hesarissa ja Iltalehdessä Kim-Il Sailaksesta kertovan uutisen viereen on värkätty uutinen, joka kertoo yhä useamman parantuvan syövästä tässä maassa.

    Meillä on siis omat PRAVDAmme!

    Äänestä

  • Totuus-ko kirjoitti:

    Suomen media toimii nyt huvittavasti. Ainakin Hesarissa ja Iltalehdessä Kim-Il Sailaksesta kertovan uutisen viereen on värkätty uutinen, joka kertoo yhä useamman parantuvan syövästä tässä maassa.

    Meillä on siis omat PRAVDAmme!

    kyseessä ei ole kivulias syöpä.

    Äänestä

että kuolee nopeasti niin pääsee kivuistaan.

Äänestä

Sailakseen ei.

Äänestä

luoma peukalosysteemi tällä palstalla on? Usein, kun yrittää antaa plussaa, kaikki peukut katoavat. Välillä, kun ataa plussaa, se meneekin miinukselle! Täysin p...a systeemi, pois.

Äänestä
  • Mutta eikö tämän pitäisi puhutella kansalaisia muullakin tavalla? Ympäristön saastuminen ja ravintomme kemikalisoituminen koskee jokaista meistä.

    Radioaktiiviset päästöt, joita käynnissä olevat ydinvoimalat tupsuttelevat ilmanvaihdostaan ympäristöön, hulluihin mittoihin kasvanut liikenne, maalla, merellä ja taivaalla, myrkkyä lykkäävät tulipalot jne.


    Kaikkea tuota "paskaa" ei ihmiselo kestä, sairaudet lisääntyvät, väitettäköön mitä vain. Sailaksen ja monen muun poliittisen inkvisiittorin kohdalla tuntuu ihan oikeudenmukaiselta tuomiolta nuo sairaudet, vaikka tämä voi kuullostaa julmalta ja härskiltä.

    Mutta "herra leikkuri" iänikuisine listoineen, on ollut aina huono-osaisten kuppia potkimassa kumoon, siinä missä muutkin oikeistodemarit (onkos edes muita?) kokoomusketkut, kepulit jne.


    Hän on myös ollut puuhakkaana eläkeikien noston puolesta, kun köyhät muka elävät liian vanhoiksi nykyään, mikä on ihan silkkaa bull shittiä, kuten herra Sailaskin saattaa nyt omakohtaisesti joutua toteamaan jos pahin toteutuu etuajassa, kuten hyvin usein nykyään käy.

    Voidaan tietysti toivoa myös sellaista ihmettä, että syöpä kaikkine kauheuksineen kypsyttäisi tuonkin herranröpin niin, että jos parantuu, saadaan täysin muuttuneella ajatusmaailmalla varustettu, jalostunut ihminen puhumaan asioiden oikeasta tilasta, oikeilla nimillä?

    Mitään varmuuttahan sisäisestä paranemisesta ei tosin ole, monet syövistä selvinneet jatkavat kahta kauheampina tyranneina, kokevat kai olevansa tuplaoikeassa, kun henkiin jäivät?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


antipathy kirjoitti:

Löytyykö empatiaa ja sympatiaa tuota köyhien riistäjää kohtaan???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu