USA:sta loppuu tuotteet

USA:n kulutukseen ei enään riitä nykyinen tuonti. Ihmiset tappelevat jo tuotteista.

http://www.youtube.com/watch?v=BIVVL43qPXY&feature=channel
8117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiina on ostanut Euoopasta suuria maatiloja omaan tuotantoon. Eurooppa on ostanut afrikan maita viljelyyn jo siinä määrin ettei afrikalaisille itselleen riitä mitään. Saavat siitä hyvästä kehitysapua.

Äänestä

Nato joukot valvomaan Suomen vesivarantoja.

Äänestä
  • Kokoomuskepulit ovat varmasti myyneet vesivarantomme jo aikapäiviä sitten

    Äänestä

  • BobBobBox kirjoitti:

    Kokoomuskepulit ovat varmasti myyneet vesivarantomme jo aikapäiviä sitten

    Kokoomus Kemira Growhow:n norskeille ja Suomi tuli 100% riippuvaiseksi norskien lannotteista ja norskit nostivat lannotteiden hintaa heti 28% joka siirtyi välittömästi ruuan hintaan. Kemira oli 50:n miljardin arvoinen mutta Kokoomus myi sen 200:la miljoonalla. Että semmonen kykypuolue.

    Äänestä

  • BobBobBox kirjoitti:

    Kokoomuskepulit ovat varmasti myyneet vesivarantomme jo aikapäiviä sitten

    kuin viemäriverkot!

    Äänestä

USAn kotimarkkinoiden kulutuksen vähyyshän on taantuman pitkittymisen syy, joten jokellat taas niin täyttä paskaa kuin joku voi.

Asuntokauppa on onneksi lähdössä taas nousuun...

Äänestä

  • Niin että kun talous alkaa nousemaan niin silloin ilmestyy myöskin tuotteitakin maailmaan lisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Made In USA kirjoitti:

USA:n kulutukseen ei enään riitä nykyinen tuonti. Ihmiset tappelevat jo tuotteista.

http://www.youtube.com/watch?v=BIVVL43qPXY&feature=channel

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu