Pitäiskö Vanhasen linnareissu ulkoistaa jos se tulee?Ostettaisiin vankilapalvelut,vaikka Venäjältä?Venäjä ja entinen Neukkulahan on,niin kepulipolitiikkojen sydäntä lähellä.Vanhat perinteet kunniaan ja Vanhanen Siperiaan.
Pitäiskö Vanhasen linnareissu ulkoistaa?
tökköuatra
10120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ulkoítaminen on hyvä idea ja kannatansitä ehdottomasti.siperiaan vaan jos linnaa paukkuu.
.
koska:
"Siperia Opettaa"
.
Vanhanen voisi sitten hiihdellä siellä Siperian hangilla ja keksiä taas mainioita eläkeideoitaan. Pallo jalassa tietysti vähän hidastaisi menoa.
.
tavallaan kaikki loksahtaisi paikalleen
.
"Mitä sinä Matti-raukka tuumailet sinä aikamoinen konna? Eiköhän lähdetä varkaisiin sillä sinullehan se on tuttua hommaa"
Että tämmöiset korruptiojohtajat saavat vielä eläkkeen vaikka itse eroavat viroistaan!
Onkos tällainen oikein???
Kyllä se on niin että pitäis tutkintaan laittaa kaikkien ministereiden vaalirahasotkut ja oikeuden eteen niinkuin kaikki muutkin kansalaiset joutuvat vastaamaan tekosistaan!!!
Ei ole oikein että tuppeen sahattu pöydän alla kyykkijä ja demareiden ja neukkujen perseen nuolija pääsee yhtään vähemmällä!!!
Vanhasta ei missään nimessä saa päästää lusimaan kakkuaan minnekään etelämeren saarelle, vaan juuri Siperian paukkupakkasiin. Siellä myös Kekkosenkin ihailema Stalin aikoinaan lusi.
Muutama muu kepuli(about 1500) mukaan ja suomi niminen maa parantuisi kertaheitolla.
kylmyys voi tehdä hyvää niille länkisäärille..
Loistava idea.matille paras paikka olisi siperia.
vaikka tuskin edes siperia pystyy mattia opettamaan.