Ymmärrän muslimeja

Penna Tervo

sillä miksi ihmeessä heille ollaan mölöttämässä "maassa maan tavalla". Oletteko te vaatimassa kunnon muslimeja siihen iljettävään porsasteluun mitä itse suositte: olutjuopottelu, kuseminen kaduille, pornoklubit, haureuden harjoittaminen, siivoton ja törkeä kielenkäyttö, haistattelu, uskonnon pilkka, Jumalan pilkkaaminen, roskamusiikki, nenärenkaat, korvarenkaat, kuvottomat tatuoinnit - sanalla sanoen kaikkeen siihen iljettävään roskaan jota te olette ylistämässä "länsimaalaisuudeksi" ja "vapaudeksi".

Älkää olko naurettavia. Luuletteko te todellakin että Suomen muslimit alistuisivat tuollaiseen eläimelliseen elämäntapaan? Hävetkää!

3

602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ltvn

      mutta kuitenkin: kun syytät kaikkia suomalaisia eläimellisyydestä et ole niitä parempi jotka haukkuvat musulmaaneja terroristeiksi.
      Suomeen tulevien tarvitsisi vain hyväksyä
      - uskonnon ja politiikan erottaminen toisistaan
      - tasa-arvo perheessä ja maailmankatsomusten välillä
      näin aluksi.

    • 23

      Voisiko olla niin että joidenkin maiden tavoissa on hieman korjattavaa kun sieltä puskee väkeä tänne väittäen että olisi hengenvaarallista pysyä kotona? Nuo samat tulijat sitten haluavat sitten laittaa samanlaisen lantamajamenon pystyyn täällä.
      Olet muuten nimimerkkeinisi muutamaa pykälää liian suurissa saappaissa.

    • kaannynnainen..61

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      106
      2679
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      117
      2031
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1596
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1294
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1149
    6. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1054
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1052
    8. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1044
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      127
      1032
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      363
      970
    Aihe