missähän kohtaa olisi sellaista metsikköä, että pääsee autolla hyvin paikalle?
Keravan lähellä kaikki metsät kovin pieniä.
Keravan lähellä kaikki metsät kovin pieniä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.hel.fi/wps/portal/Rakennusvirasto/Viheralueet?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/HKR/fi/Viheralueet/Koira kaupungissa/Koira-aitaukset/Koiramets_
mehtälle mennä.???No mutta ihan noin vaan ulkoilumielessäkö? Mutta että metsästää siellä ei kai ihan jokapaikassa saa. Eikös sitä pitäisi olla naikkonen metsässä mukana. Joten paljon terkkuja täältäpäin suomea kivalta naisimmeiseltä, joka tykkää susta.
yksi olisi järvenpään hiihtomaja. Jokelan tietä hyvinkäälle päin ja kaatiksen jälkeen mutkasta oikealle. Hyvää metsää. Keinukallio on hyvä ja iso ja on hiekkateitä. Keinukallion eteläpuolella metsäjatkuu polkuverkostoineen.
Yksi hyvä on vanhan lahdentien varressa. http://kansalaisen.karttapaikka.fi/linkki?scale=8000&srs=EPSG:3067&y=6693526&x=396829&lang=fi Jätä auto puomin eteen ja kävele metsään. Mestässä kiertää maastopyöräilijöiden iso polku ja lukuisia pikkupolkuja. Metsässä muutama komea kallio, josta komeat näkym't.
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=2720d179-5707-4c08-923d-3306f01eeaae Tässä on itähesassa iso koirapuisto, jossa voi virallisesti pitää koirat irti.
muuten selviää kokeilemalla. itse suosin sipoontien ja pornaistentien varrella olevia metsiä. Hyviä sienipaikkoja :-)
Kokeileppa muuten samalla etsiä geokätköjä :-) gps laite vaan ja netistä koordinaatit