Onkohan tolla voutilaisella kaikki ihan kotona, liikuttelee naamaansa ja huuliaan kuin joku ääliö? Menis ihmeessä hoitoon jo tossa vaiheessa. Eikö sillä ihmisellä ole mitään käytöstapoja?
Kotio vaan sieltä riekkumasta. On niin itteensä täynnä!
Veijonen kanssa irstaan näkösenä tanssahteli suu auki ja hoilaili jotain tanssiessaan. Hyi helvetti, mikä vanha irstailija!
Voutilainen=oksettava
9
963
Vastaukset
- 10+1
...
- Nimim. ei tanssii ke
Lauran fysiikka tosi kovassa kunnossa. Olen ihmetellyt hänen live-showssaan vuosia sitten sitä vauhtia. Paljon pitää kunnon eteen tehdä töitä ja tanssii-kisassa se sitten pääsee oikeuksiinsa. Ja musiikin ammattilaisella rytmit on tietenkin verissä. Nautin katsoa sitä.
- viaton.....
Voutilaisen tanssia ei voi moittia, vaikka hän ei muuten kuulu suosikkeihini. Veijosen tanssistahan Nikula tai se tumma tuomari sanoi, että hyvin esitti vanhan irstaan miehen roolin tuossa jivessä. Piti hyvin oaikkansa. Hänen ulkoinen olemuksensakin kyllä vahvistaa tuota roolia.
- Maroolofi
Vai vanha. Ei mun mielestä 50 v. olek ovin vanha, vaikka itse olenkin vasta 27.
- Lauralaura!
siis yksinkertaisesti tähän mennessä kaikista paras!
- komia
paras se on puukirveellä veistetty noita joka esittää enemmän kun on rahkeita .
HEI!
Olet kyllä ERITTÄIN OIKEASSA SEN IHME VOUTILAISEN kanssa. Hän on: MINÄ, MINÄ ja vielä kerran MINÄ!!! MUTTA, JUHA VEIJONEN on ihan kiva näyttelijä, hän itse ei halunnutkaan koko kisaan alunperin, niin olen ymmärtänyt.
Satu Silvosta en ole KOSKAAN tykännyt, hänellä TÄYTYY, kuulemma, AINA OLLA JOKU MIES!? Eiks nytkin ole joku IHME näyttelijä!? HEIKKI KINNUNEN (miksiköhän hän meni joskus TUON kanssa naimisiin???) on ihan JEES, niin kuin SANTERI KINNUNEN (äiti on edesmennyt ROSE-MARIE BRECHT) (ja lisäksi tykkään SAMULI EDELMANNISTA, luulen, että nämä nuotet ovat ystäviä).
Lopputuloksesta "Tanssii tähtien kanssa" on vaikea sanoa, kuka sitten loppujen lopuksi on voittaja. Antti Tuisku on yksi kiva NUORI esiintyjä. (Muuten, tuli vaan mieleen, Kevin Kostnerillahan on elokuva "Tanssii susien kanssa" vai miten se nyt olikaan?)
Että semmosta!
HEIPPA!- vanha äijä
Makuasia, mikä on sitten NUORI?
Minusta kuitenkaan suunnilleen 45v-vuotiaat Santeri ja Samuli eivät enää ole kovin nuoria!
Keski-ikäisiä äijiä lähinnä!
Anstti Tuiskullakin kisassa omaa tanssitaustaa, se auttaa, mutta symppis ainakin julkisuudessa ja toivottavasti voittaa.
Joo. Irstailija, samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372736Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891174Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.60950- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos76868Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta99812Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684