Tämä on

sitten provo

johon ei ole pakko lainkaan osallistua jos ei halua.


Olen sitä mieltä, että viinin lipittäjät ovat keskimäärin selvästi älykkäämpiä kuin oluen tissuttelijat. Tämä havainto perustuu vuosikymmenien empiiriseen ja aistivaraiseen tutkimukseen.

Ollaanko asiasta samaa mieltä?

3

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tervesieluinen

      olevasi älyllisesti rajoittunut, kuten tyypillinen pöhöttynyt punakka viinin tuhomilla viimeisillä aivosoluillaan yleensä on. Itse en sitä pilantuneelle kuselle ja homeelle haisevaa litkua juurikaan suuhuni kaada. Viinin litkijät joutaisivat mennä sinne homehtuneeseen kallariinsa haistelemaan ja kittaamaan öklöäänsä meidän fiksumpien silmistä.

    • Verrataanpa

      Huuruinen keskiolutkuppila (lue räkälä) vaikkapa Kannelmäestä ja sille vastustajaksi viiniravintola vaikkapa Kampista.

      Istutaan kummassakin n.puoli tuntia ja silmäillään asiakaskuntaa.

      Kummassa paikassa haluaisit esimerkiksi syödä mieluummin?

      Kummassa paikassa asiakaskunta on siistimmin pukeutunutta?

      Kummassa paikassa on viihtyisämpää ja hiljaisempaa?

    • Hörps!

      Minulle kelpaavat mainiosti niin viinit kuin olusetkin – enkä totta vieköön sylkäise lasiin, vaikka siinä olisi väkevämpääkin tavaraa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1294
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1086
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1012
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      159
      967
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      833
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      833
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      796
    Aihe