Ajankohtainen kakkonen taas mielisteli piispa Riekkisen sanomaa homoista. Otti vain yhden lauseen Raamatusta. Näin kansaa sumutetaan ja eksytetään.
Ajankohtainen mielistely
katsoja kakkonen
6248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Homovihaa ja helvettiäkö olisi pitänyt kansalle syöttää?
Ei syntisiä saa jättää epätietoiseksi siitä, mikä heitä odottaa jokaista, joka ei kadu syntejään, nöyrry kokonaan Jumalan edessä, käänny pois pahojen tekojen lavealta tieltä.
"Ajankohtainen kakkonen taas mielisteli piispa Riekkisen sanomaa homoista. Otti vain yhden lauseen Raamatusta."
Olen aistivinani että sinun mielestäsi ongelma ei ole se, että joku lainaa yhtä lausetta Raamatusta, vaan se, että tämä lainasi eri lausetta mitä sinä itse olisit lainannut. Siinä onkin tiivistettynä koko kristinuskon tulkinnanvarainen "Totuus" (isolla T:llä).
Luulen, että oikea lause olisi ollut "Älä makaa laps... miehen kanssa niinkuin naisen kanssa, koska kauhistus."
Kyllä ne homot makaa myös lapsien kanssa.
Kannattaa huomioida, että suurin osa eri kristillisten kirkkojen pedofiilitapauksista on nimenomaan homopedofiiliaa.
Homoilu on iljettävää ja luonnotonta Sodoman syntiä ja siitä seuraava askel on lastenraiskaaminen. Suurin osa pedofiliatapauksista onkin juuri homopedofiliaa. Homouden laillistaminen on länsimaissa johtanut pedofiliatapausten räjähdysmäiseen kasvuun. Kun yhteiskunnassa aletaan pitää normaalina paskareiän rassaamista, niin seuraavaksi aletaan pitää normaalina lastenraiskaamista, eläimiinsekaantumista ja moniavioisuutta. Yhteiskunnasta tulee samanlainen kuin Sodomasta ja Gomorrasta. Ja tälläistä iljettävää saastakansaa tulee kohtaamaan Jumalan viha, jos parannusta ei tehdä.
Suomessa poliitikot ja kirkkoväki kilvan eksyttää kansaa Saatanan lapsiksi ja tästä ei hyvä seuraa. Herran viha tulee kohtaamaan tätä jumalatonta kansaa ja se on vihan ansainnut alentuessaan himoissaan älyttömien elukoiden tasolle.
Jeesuksen Kristuksen nimeen tehkää kaikki parannus tai teitä kohtaa Jumalan viha!