Tietääkö kukaan? Ei kerro posari. On siitä jo puolitoista vuotta kun hanke käynnistettiin.
Mitä kuuluu Kulttuuri-Campukselle?
ewerrewer
10514
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kai yhtä kannattava, kuin Oma Tupa. Ainakin suunnittelijoille. Kantalaiset vaan maksaa,maksaa,maksaa.
Kuinka paljon kuntalaiset ovat joutuneet maksamaan KulttuuriCampuksen vuoksi?
Ei vielä juuri mitään. Hankkeissa yleensä omarahoitusosuus on melko pieni. Tietoa saa kun kysyy oikeilta henkilöiltä, eli päättäjiltä, virkamiehiltä, ja hankkeessa mukana olevilta. Ei täältä saa muuta huhuja ja huuhaata.
Eikö avoin tiedottaminen ole enää sääntönä?
Tiedottaminen tällä palstalla ainakin on säännöllisesti avointa ja älyvapaata.
Kysyy ja kysyy, vaan vastausta et saa!!! Paljonko Sata-Soi maksaa... heheheh. Huhaa maksaa ja tuottaa vain näille "aktivisteille". Joku siis tienaa, ja me loput maksamme.
"Joku siis tienaa, ja me loput maksamme."
No, paljonko maksamme? Kai tiedät maksamasi nettosumman, kun noin varma olet?
Kyllä, rahaa tulee tyhjästä.... No tyhjästä se tulee, mutta joku sen maksaa. Onko Kulttuurikeskus yhtä usein auki kuin Oma Tupa?
SIIS MITÄ MAKSAA?
Se on salaisuus, lauloi jo Rainer Friman aikoinaan.
Varmaan ensi vuonna sitten kajahtaa ja saamme sijoitetut rahat moninkertaisina takaisin.