Demarit ovat jyllänneet täällä Kesksutan sivuilla, mutta jo nyt verhot ovat alkaneet aukeamaan ja säätiötkin vielä tutkitaan.
Tasapuolisuuden vuoksi SDP:n lausunto: kot kot mulle mulle kot kot.
Tasapuolisuuden vuoksi SDP:n lausunto: kot kot mulle mulle kot kot.
Vastaukset 2
Vanhimmat
SDP:llä on haisevaa SAK rahaa kaapissaan. Se haju houkuttaa vielä journalisti tutkimaan miten rahaa on kierrätetty demariehdokkaille paljon enemmän kuin mitä julkisuuteen on kerrottu.
Ei ole helppoa demareilla vaaleihin mennä, kun joka puolelta tulee paskaa silmille
SAK:n rahoituksessa ei tiettävästi ole todettu mitään niin väärää, että siitä pitäisi tai edes kannattaisi aloittaa tutkimus. Pysytään nyt vain näissä kepun rahasotkuissa, niissä kun on vieläkin paljon selvitettävää ja koko ajan tulee uutta esiin. Kiviniemikin voisi jo toteuttaa "uuden keskustan" aatteita, jotka ovat avoimuus ja rehellisyys ( ts. valheet ja umpimielisyydet jatkuvat :D ). Voisi kertoa miten omat vaalirahat on pilkottu pieniin osiin ja siten kierretty veroa ja ilmoitusvelvollisuutta.