Voi sitä härskiyden määrä. Sosiaali- ja terveysministeri Juha Rehula (KEPU) lintsasi 80 % Veikkauksen hallintoneuvoston kokouksista. Silti hän kuittasi kokouspalkkiona 5000 €.
KEPUlaisessa härskiydessä ei ole mitään määrää.
Mitä mahtaa miettiä pienellä eläkkeellä kituuttava maaseudun mummo Juha Rehulan (KEPU) härskiydestä?
Rehula ei ole ministerinäkään saanut yhtään mitään aikaan. Lieneekö edes käynyt ministeriössä työpaikallaan?
Ministeri Rehulalle (KEPU) 5000 € yhdestä kokouksesta
20
258
Vastaukset
- :=)
Veikkausta jonka kyllä pitäis tukea ihan jotain muuta ja vanhanen tyhjensi RAY:n... mihinkäs se kepuloinen luonteestaan pääsee...
- heh heh
Kot kot mulle mulle kot kot. heh heh
- Totuuten torvi
Rehulan ansioksi on luettava se, että hän ei ole sanut mitään aikaan.
Aina kun kepu tekee jotakin, niin persiilleen menee ja kansa masaa!- oivahärkönen.
Rehula on sen luokan "osaaja", että on parempi jos hän pysyy koko loppuvaalikauden ihan hiljaa ja tekemättä mitään. Näin hän ei tällä kertaa saa aikaan mitään isompia katastrofeja.
- edes
oivahärkönen. kirjoitti:
Rehula on sen luokan "osaaja", että on parempi jos hän pysyy koko loppuvaalikauden ihan hiljaa ja tekemättä mitään. Näin hän ei tällä kertaa saa aikaan mitään isompia katastrofeja.
puheenjohtaja.Voi näitä meidän umpikieroja kepuloisia.
- heh heh
oivahärkönen. kirjoitti:
Rehula on sen luokan "osaaja", että on parempi jos hän pysyy koko loppuvaalikauden ihan hiljaa ja tekemättä mitään. Näin hän ei tällä kertaa saa aikaan mitään isompia katastrofeja.
heh heh
- O.O.
edes kirjoitti:
puheenjohtaja.Voi näitä meidän umpikieroja kepuloisia.
Kepussa rikosrekisteri on aina meriitti.
- O.O.
Olisi varmaan kansantaloudelle edullisinta, että Juha Rehulalle maksettaisiin loppuvaalikauden ajan palkka suoraan kotiin. Näin minimoitaisiin vahingot.
- Ei voi ku nauraa
oivahärkönen. kirjoitti:
Rehula on sen luokan "osaaja", että on parempi jos hän pysyy koko loppuvaalikauden ihan hiljaa ja tekemättä mitään. Näin hän ei tällä kertaa saa aikaan mitään isompia katastrofeja.
- Sattumanvarainen
Tekemättömästä työstä otettu raha on sekin maan tapa. Kukapa sitä osallistuisi kokouksiin joihin ei tarvitse osallistua. Maan tapa kuitenkin velvoittaa kuittaamaan niistä muutaman tonnin rahaa.
- Werner Bros
Ei ollut Liisa "Hössö" Hyssäläkään kummoinen ministeri. Hyssälästä tuli poliittinen ongelmajäte ja Kepulle tuli kiire löytää Hyssälälle loppusijoituspaikka.
Katastrofi kuitenkin on, että Hyssälän tilalle työnnettiin Juha Rehula. Rehula on aidosti politiikan jakojäännös. Rehulaa kiinnostaa lähinnä kahmia itselle maksimimäärä etuja mahdollisimman lyhyessä ajassa. Rehula on keskittynyt toteuttamaan tätä missiota loppuvaalikauden ja tämä hallintoneuvostojupakka on yksi osa sitä.
- Niinpä niin
Forsiuksen Kukkanen lintsasi 100% ja sai saman verran. Tiedoksi punikki-känälle.
- Os 76
Matti "Vätys" Vanhanen pyysi Tapani Yli-Saunamäeltä 15 000 euroa Merikukalle. Eiko Hierrinkansa tunne tätäkkään asiaa? Soittakaa Syöttiläsmaakunnan Änkyrälehteen, Ilkkaan. Siellä kyllä puhutaan täyttä kepuänkyrätotuutta, siis täysiä valheita, MUTTA ÄNKYRYYS VELVOTTAA.
- nauttivaa...
kaupunkilais Känää ei maalaismummojen toimeentulo huoleta.
- rewq
Ei muuta.
- Ista Nbul
Aina!
- Dr.Oxford
Rehula on jo ulkonäöltäänkin kepulaisen näköinen tavoista puhumattakaan.
- heh heh
Urponaisen heltat ovat vain paisuneet: kot kot mulle mulle kot kot. heh heh
- Einari- nari
Ministeri Possu-Rehulalla on piinaviikot.
- Rehulan Rehut
Hyvä niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa904742Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen312671- 332180
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺161755- 1181510
Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘351083Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭121018Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa
Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina2011005Kalevantien rivarin tulipalo
Onko tuli hypännyt katolle autopalosta ? Onko tuossa seinässä auton lämmityspistokkeen paikka? Ikävä tapaus .23915- 72909