ette ikinä muuten arvaa oliko mies suomipoika vai ulkomaalaistaustainen?
Raiskaaja kiinni Espoossa
-
8205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2261123
nytkähdellyt levottomasti ja puhunut korutonta kieltään.
"Vuonna 1973 syntynyttä ulkomaalaistaustaista miestä epäillään raiskauksesta ja kahdesta raiskauksen yrityksestä. Vangitsemisen perusteena olivat kahdesta vaihtoehdosta vankemmat eli todennäköiset syyt".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010100712480451_uu.shtml
Rikosten epäillään tapahtuneen yöaikaan, kun naiset ovat poistuneet bussista Mankkaan ja Kilon alueilla.
Luin eka jutun vääri, että yrityksestä mutta sitten hiffasin kyseessä olevan oikea tekiä.
"Vuonna 1973 syntynyttä ulkomaalaistaustaista miestä epäillään raiskauksesta".
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Raiskauksesta ja niiden yrityksistä epäilty vangittiin Espoossa/1135260703543?ref=rss
Kahdesta epäonnistuneesta raiskauksesta.
onko suomipoika vai ulkomaalaistaustainen. Yhtä kauhea kokemus naiselle. Tai olisiko niin, että ulkomaalaistaustaista enemmän pelätään ja epäillään, jolloin turvallisemmaksi kuvitellun suomipojan tekemä raiskaus on odottamattomampi ja siksi kauheampi.
Mielestäni logiikkasi ontuu sikäli, että väität pelottavana pidettävän tekijän raiskausta vähemmän kauheaksi. Mitähän sinullekaan voisi toivottaa? No hyvää jatkoa.
ja suojelemia.
Minulla on karissut kaikki kunnioitus suomalaisia (suomenruotsalaisia) poliitikkoja kohtaan.
Inhoan Thorsia sydämeni pohjasta.
thorsilla on unelma. se unelma on, että jokainen valkoinen suomityttö pääisisi edes kerran kokeilemaan etelänmiehen kosketusta. halusi tai ei.