Hienoa että olette kiinnostuneet Jehovan todistajista, ja heidän uskostaan.
Muistuttaisin teitä kuitenkin, että tällä palstalla pyörii enimmäkseen entisiä Jehovan todistajia, jotka ovat ottaneet elämäntehtäväkseen todistajien vihaamisen. He saattavat antaa täysin harhaanjohtavan näkemyksen todistajista, joten jos haluatte oikeaa tietoa meistä, otattehan yhteyttä seuraan suoraan, tai esimerkiksi internet-sivujemme kautta:
https://watch002.securesites.net/fi/contact/submit.htm
Kerromme mielellämme lisää ainoasta oikeasta totuudesta, sekä siitä mitä pian on tapahtuva.
Muistuttaisin teitä kuitenkin, että tällä palstalla pyörii enimmäkseen entisiä Jehovan todistajia, jotka ovat ottaneet elämäntehtäväkseen todistajien vihaamisen. He saattavat antaa täysin harhaanjohtavan näkemyksen todistajista, joten jos haluatte oikeaa tietoa meistä, otattehan yhteyttä seuraan suoraan, tai esimerkiksi internet-sivujemme kautta:
https://watch002.securesites.net/fi/contact/submit.htm
Kerromme mielellämme lisää ainoasta oikeasta totuudesta, sekä siitä mitä pian on tapahtuva.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ensimmäinen emävale jo heti: AINOA OIKEA TOTUUS.Tai sitten tämäkin aloitus on taas provo.Häpeä jos olet Jehovan Todistaja ja vielä enemmän jos olet Provo.
Hienoa saada tänne välillä POSITIIVINEN viesti/aloitus.
Negatiivisuudesta kun ei tällä palstalla ole pulaa.
kannanotto asiaan.
Ja millainen kannanotto omasi sitten on?
Vain MINULLEKO sinulla on sanottavaa?
on sitten nykyisin positiivista....onneksi olkoon olettamukselle...uusi aluevaltaus.
... tarkoitus ei ollut kertoa kaikkia salaisuuksiani..
Tosiaankin, kuten olemme saaneet huomata, maailma on kaoottisessa tilassa, voimme kuitenkin odottaa Jehovan nopeaa puuttumista asioihin poikansa Jeesuksen välityksellä.
Olette siis tervetulleita tilaisuuksiimme ikään ja sukupuoleen katsomatta.
Tervetuloa
pukeutuvia ihmisiä,että tavallisen ihmisen on vaikea tulla sinne.Sitä tuntee olevansa väärässä paikassa.
Normaali pukeutuminen on riittävää, vaatetus ei ole pääasia.
Kannattaa kokeilla ennen kuin tekee päätelmän siitä onko oikeassa vai väärässä paikassa.
Tämä "kierrosvalvoja" ei ole Jehovantodistaja.Hän on tosiaankin provo.Jehovann Todistajat eivät säikäytä heti alkuun sanoilla AINOA OIKEA TOTUUS.Tämä on pelkästään häiriintyneen yksinpuhelua.Ottakaapa tosiaan yhteys Jehovan Todistajiin niin kuulette etteivät he ole tällaista viestiä lähettäneet.
Ottakaa toki yhteys Jehovan todistajiin, kuten jo toivottiinkin. Ja kuten aloituksessa todettiin tämä palsta on miehitetty henkilöillä, joiden elämäntehtävä nykyisin valitettavasti on pyrkiä estämään totuuden leviäminen ja ilmitulo.
Hyvää illanjatkoa ja tervetuloa kokouksiimme
yhteyttä psykiatriin,mokomat huuliveikot.
No mikä nyt mättää?? Toiset jättävät kohteliaan pyynnön palstalaisille, ja sinä kehotat heitä menemään psykiatrille?!?!?!
Haloo hei, miten heidän sitten olisi pitänyt käyttäytyä ettei tarvitsisi sinun suuren asiantuntijan mielestä mennä psykiatrille?
Kyllä on hapanta touhua tällä palstalla, ei voi muuta sanoa.
>>Olette siis tervetulleita tilaisuuksiimme ikään ja sukupuoleen katsomatta.
Tämä hienoa, nimeäisitkö ajan ja paikan, jossa voisin esittää kysymyksiä minulle jehovantodistajana opetetuista asioista?
PIAN sanan aikamääritteen. Siis ei selittelyjä (enään) vaan faktaa. ...
>Ettet sortus paskanpuhumiseen, niin minun jt aikana se oli v 1975.
>Joten jatkappa tästä....kiitos.
Ottaa yhteyttä ja pitää yhteys yksinomaan Jeesuksessa Kristuksessa kuin jossakin lahkossa tai lohkossa olivatpa ne vaikka jehovantodistajia,
Solvauksellisuus ja aktiivinen sairaalloinen provosointisi kohdistaa huomio kirjoittajaan on osoitus kirjoittajasta jotka tulee bannata foorumeilta kokonaan pois, kuten sinulle on käynyt jo monella, mm. vanhoillislestadiolaiste palstalla.
On selvää että tunne-elämä on persoonallisuutesi heikoiten kehittynyt osa, joka johtaa narsistiseen ja psykopaattiseen käyttätymiseen.
Narsistisena henkilönä tunsit olevasi hyvä harmagedonia odotaessasi, olit samaa mieltä jehovien kanssa kunnes mitään ei tapahtunutkaan. Narsistinen minäsi koki tulleensa loukatuksi ja menetti tunteen jonain erikoisen olemisesta. Niinpä katkerana kostat ikuisesti pienen minäni kokemaa kolhua.
Paikoitellen käytöksesi viittaa patologisen psykiatriseen ongelmallisuuteen. Ehkä olet tehnyt tyhjää reaalielämässä useamman vuosikymmenen ja eri palstat ovat ainoa foorumi sairaalloisen käytöksesi toteuttamiseksi.
EI ME MITÄÄN KERROTA.
Säälittävää puskista huutelua...
>>Muistuttaisin teitä kuitenkin, että tällä palstalla pyörii enimmäkseen entisiä Jehovan todistajia, jotka ovat ottaneet elämäntehtäväkseen todistajien vihaamisen.
Harvemmin olen tuollaisia havainnut, vakavimmin otettavat kritisoivat kyllä Vt-seuraa. Toki ymmärrettävää jos ottaa siitä herneen nenuunsa, onhan se ristiriitaista esiintyä vilpittömänä totuudenetsijänä ja samalla kammoksua kaikkea kriittistä vastinetta esittämäänsä "totuuteen".
>>He saattavat antaa täysin harhaanjohtavan näkemyksen todistajista,
Tämä on täysin mahdollista, joten kysynkin mitä mahdollista harhaanjohtavaa löydät tästä yhteenvedosta:
http://www.kolumbus.fi/hextek/Tikkurila/VartiotorniseuranRaamattuTodellaOpettaa.pdf
Korjaan välittömästi kaikki perustellusti osoitetut asiavirheet tuosta yhteenvedosta.
>>joten jos haluatte oikeaa tietoa meistä,
Ihan vaan tiedoksesi, niin perustelen kritiikkini mahdollisimman pitkälle Vt-seuran omalla materiaalilla. Jos se eroaa käsittämästäsi "oikeasta tiedosta meistä", niin minä olen siihen käsityseroon syytön.
>>otattehan yhteyttä seuraan suoraan, tai esimerkiksi internet-sivujemme kautta:
Minä olen kirjoitanut kirjeen paikallisseurakuntaan ja osoittanut sen tuntemalleni vanhimmalle, mutta kirje meni varmaan väärään aikaan, koska joulukiireet ovat saattaneet pidätellä vastausta jo parisen vuotta.
Älä ole katkera vaikka he eivät kiistelekään sinun kanssasi. Mikset kysy jumalalta vastauksia ongelmiisi?
>>Älä ole katkera vaikka he eivät kiistelekään sinun kanssasi.
Miksi olisin katkera, tarkoitukseni on osoittaa vilpittömille kiinnostuneille millaista menoa Vt-seuran totuus on.
Jokainen asiansa osaava entinen jehovantodistaja tietää, että jt:n väite hänen vilpittömästä totuudenetsinnästään on täyttä potaskaa. Ei kukaan kritiikkiä kaiken aikaa kaihtava käännyttäjä voi olla vilpitön toimissaan. Jokainen asiansa osaava entinen jehovantodistaja tietää, että mielenhallinnassa olevaa ja sokeasti Vt-seuran valheisiin luottavaa jehovantodistajaa ei ulkopuolelta saada ajattelemaan kriittisemmin. Omaehtoisen ajattelun kipinä lähtee jehovantodistajasta itsestään.
>>Mikset kysy jumalalta vastauksia ongelmiisi?
Mikään jumala ei ole tähänkään mennessä ratkaissut ongelmiani. Esimerkiksi viimeisin ongelmani magnetismin suhteen ratkesi labraamalla ja lopulta tukeutumalla fyysikkoystävääni.
Toki voin hyvinkin kokeilla rukousta sen jälkeen kun joku näitä jumalia kauppaava ensin osoittaa kauppaamansa jumalan olemassaolon. Siihen astu voin halutessani kääntyä Hammaskeijun puoleen, lopputulos on toki sama.
Sinun kannattanee tosiaan kääntyä hammaskeijun puoleen, teillä on varmasti mukavaa yhdessä.
Jos entiset JT:t ovat osoitus seuran rehellisyydestä, ei sillä tosiaan pyyhi hyvin.
>>Jos entiset JT:t ovat osoitus seuran rehellisyydestä, ei sillä tosiaan pyyhi hyvin.
Vt-seuran rehellisyys kannattaa punnita sen omalla materiaalilla.
Minua kiinnostaa jt-huuhaan tragikoominen aspekti. Se on niin hallitseva piirre. Ja kaikki muut sen näkevät paitsi jt itse.
Yksi hauskimmista on Totuus, että YHWH-sedän residenssi oli aina vuoteen 1953 Alkyone-tähdellä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Seulaset
Kertoisitko lisää tästä hulvattomasta Totuudesta.
Ettekö jo tunnista tätä Keskustelualoituksen tekijää? Pitääkö teille vääntää rautalangasta ettei se ole Jehovan Todistaja vaan hän yrittää nyt luikerrella itse itselleen tehdystä ansasta jotta hänen mokansaansa ei huomattaisi yhdellä sivulla jossa hän puhui itsensä totaalisesti pussiin.
Solvauksellisuus ja aktiivinen sairaalloinen provosointisi kirjoittajiin kertoo vinoutuneesta mielestäsi. Kaltaisesi kirjoittajat tulee bannata foorumeilta kokonaan pois, kuten sinulle on käynyt jo monella palstalla.
On selvää että tunne-elämä on persoonallisuutesi heikoiten kehittynyt osa, joka johtaa narsistiseen ja psykopaattiseen käyttäytymiseen. Kohdistat tunteettoman ja vihamielisen toimintasi muihin kirjoittajiin, mitä asiallisempi, sen helpompi uhri sinulle.
Paikoitellen käytöksesi viittaa patologiseen psykiatriseen ongelmallisuuteen. Ehkä olet tehnyt tyhjää reaalielämässä useamman vuosikymmenen ja eri palstat ovat ainoa foorumi sairaalloisen käytöksesi toteuttamiseksi.
Käyttää vain hienoja sanoja mutta tyhjät tynnyrit kolisevat eniten.Kerta kerran jälkeen hän palaa näille sivuille eri nimimerkeillä ja yrittää sekoittaa pakkaa.Mitää järkevää hänen teksteistään ei kuitenkaan löydy.Oiskohan aika ottaa jo asioista ihan oikeasti selkoa?
Heh. Taas eräs, joka kärsii mielenterveys hoitojen leikkauksista. Samalla tietysti kärsivät muutkin.
Ps. Minua EI ole bannattu miltään forumilta.
Ei minuakaan. Ei ainakan vielä.
Hän ainakin kirjoittaa rek. nimimerkillä. Mikä sivu? Pistä osoite.
Kiitos, että vasiten kerroit. Ei noin läyhällä kirjoittelulla mitään saakaan aikaiseksi, ei edes bannia. Jaa. No kun tarkemmin ajattelen, niin makiat naurut olen kyllä saanut monista biosähkö-kirjoituksistasi.
Jaa, olen liian kiltti.
...Ei mitään henk.koht, you know, kun ei näistä multinikeistä tiedä. Ei tosin rekatuistakaan aina.
Ja ihminen muuten on biosähkönen..... ei kun sähkökemiallinen tuote.