hahahaa tää tuli

mieleen

eli tästä nyt on jo vuosia aikaa mut oisko ollut lukion toisella vuodella ja äidinkielen tunnilla. Meidän piti pitää puheita joistain aiheista ja kaverini oli vuorossa. Oli muistaakseen talvi ja kynttilä opettajan pöydällä,noh puheethan pidettiin siinä juuri opettajan pöydän edessä luonnollisesti selkä tauluun päin ja itse ääni meitä kohti. Noh..ei aikaakaan kun kaveri oli aloittanut puheensa niin hänen takaansa alkoi savua näkyä, hän oli mennyt liian lähelle sitä pöytää,kynttilää ja flanellipaita syttyi tulee konkreettisesti :D,täydellistä. Opettaja (nainen) ja luokan tytöt olivat aivan hysteerisiä ja hui ui kamalaa, pojat sen sijaan nauraa räkättivät täysillä ja lietsoivat tilannetta. Hetken aikaa luokassa vallitsi totaalinen kaaos, mutta loppu hyvin ja kaikki hyvin. Kaverille ei kuitenkaan tapahtunut mitään onneksi paitsi et paita kärähti :D.

Tää oli varmaa lukiosta mieleenpainuvin kokemus.Ai ai niitä aikoja..hupaisaa.

Niin ja huvittavaahan tässä oli et kaveri ei tajunnu aluks mitää ite,vaan me sieltä edestä "vinkattiin" et hei sä oot tulessa! sit oho niimpäs oonkin ja soppa on valmis.

No joo töppäily,en ehkä nyt haluaisi laittaa tätä tohon kategoriaan mut kirjoitin nyt kuiteskin. Ainakin hauska sellainen oli :).

Vahinkoja sattuu.

4

1145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lovetti

      Reilukerho.
      :D

    • Kellepä ei ois sattunu.

    • No onneksi sentään tuli ei levinnyt pidemmälle.

    • Anonyymi

      Luulisi, että lukiossa olisi fiksuja ihmisiä jotka säntäisivät sammuttamaan liekit, mutta kaipa se vaatii vain kestävää persausta.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      363
      2534
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      60
      2054
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1722
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1425
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1405
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      75
      1396
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1365
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1277
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1253
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1096
    Aihe