Päätin ottaa riskin ja yrittää
riskin ottaja TT
7413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet ottanut Mycashflow verkkokaupan 99 eur/kk alv. Näköjään sulla ei silti ole mitään nettimaksamisen vaihtoehtoja kaupassasi.
Tilaamisessa ja rekisteröitymisessä pitää edetä vaikka mitenkä pitkälle saakka, ennenkuin tämä maksamisen vaikeus käy ilmi.
No onhan firman shköpostiosoitekin tyylikkäästi [email protected]
toivottavasti et ole vastuussa muista henkilöistä kuin itsestäsi,
itse omille rahoilleen ja maineelleen saa tehdä mitä vaan.
toivottavasti sinulla on hyvä riskinsietokyky.
Niin, ensinnäkin rikollista käyttää suomi24 sähköpostia koska se on tarkoitettu vain yksityishenkilöille. Kiva muutenkin seurata kuinka kauan tuo pysyy pystyssä :)
> Niin, ensinnäkin rikollista käyttää suomi24 sähköpostia koska se on tarkoitettu vain yksityishenkilöille
Jos tuossa ylipäätään on minkäänmoista "rikokseksi" luettavaa asiaa tapahtunut, niin kyllä se silloin on niitä rikoksista pienimpiä.
En huolestuisi asianosaisen yrittäjän puolesta yhtään. Jos vaan suomi24-sähköposti toimii niin käyttele rauhassa niin kauan kuin saat jostakin muualta e-mailitilin itsellesi avattua.
Kyllä näissä tällaisissa lillukanvarsissa pitää yrittäjän saapastella reippaasti yli ja eteenpäin vaan, eikä ihan kaikkia sivustalta tulevia huomautuksia rekisteröidä.
Lykkyä tykö vaan aloittajalle. Tuotesortimenttisi tosin on alueeltaan todella vaativa. Noissa tuppaa katteet olemaan niin maailman loppuun kalutuimpia! Mutta yrittää kannattaa, ja jos ei toimi niin kokeilee jotakin muuta tuotealuetta sitten.
.
odotas kun mä mietin hetken ottaisinko mä sulta postimyynnillä ton iphonen 1240 eurolla vai kävelisinkö mä kuitenkin tohon naapurin elisa-myymälään ja ostaisin sen 689 eurolla??
>odotas kun mä mietin hetken ottaisinko mä sulta postimyynnillä ton iphonen 1240 eurolla
>vai kävelisinkö mä kuitenkin tohon naapurin elisa-myymälään ja ostaisin sen 689 eurolla??
Toi on kieltämättä haastava ala.
http://hintaseuranta.fi/tuote.aspx/416448
Oikean hinnan asetanta on on vaikeaa. Pienen kauppiaan ei muutenkaan ole mitään herkkua yrittää pärjätä isompien kanssa kisassa. Kaikki verkkokaupan aloittajat eivät lopulta matsissa pärjää, ja sit kauppa kiinni kun säästöt loppuu.
.