MEDIAKUPLIA

Mielenkiintoista että valtamedia
seuraa niin näyttävästi Chileläisten
kaivosmiesten pelastamisoperaatiota:
melkoista showta!

Samaan aikaan maailmalla ja Suomessa
tapahtuu paljon tärkeämpiä ja suurempiakin
asioita.
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

perseet vaan vuotaa. ja suomen ylepaska miettii kiihkeästi miten homoille ja värivikaisille saadaan lisää rahaa veronmaksajilta..

hyi helvetti.

Äänestä

Täysin kaupallinen pelle show.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Frd Range kirjoitti:

Mielenkiintoista että valtamedia
seuraa niin näyttävästi Chileläisten
kaivosmiesten pelastamisoperaatiota:
melkoista showta!

Samaan aikaan maailmalla ja Suomessa
tapahtuu paljon tärkeämpiä ja suurempiakin
asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu