Kimmolle työ takaisin saatanan rahankiskuri YLE:n paksa!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2263586
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2263586
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ja vielä ihmettelet miksei kukaan halua palkata huumeidenkäyttäjiä ?
Taisi Wilska kärytä huumetestissä. Kannattaisiko alkaa raittiiksi niin ei tule sekoiltua.
Onneksi YLE ymmärtää suojella heikkoa kansaa.
jos eivät palkaa takas niin kauna kukaan ei maksa tv lupaa.
Että näin sitten. Huh, niin pyhä uutistoimitus, ettei nyt tuollaista huumoria voi tehdä. Antoiko taas hiukan liian huonon "signaalin" kansalle. Sillä Kansaahan tässä vaalitaan. Jatkuvasti väittävät, että joo kansa ryyppää ihan niin paljon kun niille antaa viinaa eli kaikilla rahoillaan ja ainoa mahis on sitten kiristää hintaa, että asiaa ei tapahdu. Joopa joo. Mitkään hinnanylennykset tai huonon esimerkin anto eivät ole mitään juttuja, jotka eniten vaikuttavat viinan menekkiin tai edes tuhoon. Siinäkin kansaa pidetään tyhmänä, joka vetää kaikilla rahoilla viinaa ja heti jos näkee jonkun muunkin vetävän!!!!!
HOLHOUSTA
Niinku sitä ja vaan sitä. Aivan sama onko siinä joku joskus sanonut kannabiksestakin jotain. Onko medialla omat rekisterit kaikesta, mitä muut ovat tehneet ja ne voi sitten aina tarpeenvaatiessa ottaa esiin. Varsinkin kun jotenkin halutaan ilmaista; "oli siinä muutakin vikaa.".
Siinäkin asiassa niin nipoja nämä mediat, mutta se on eri asia, kun tää keissi. Niin jenkkiläistä lässyn lää tiedotusta.
Kokoomus on nyt Ylen ylimmässä hallinnossa Kari Neilimo, Lauri Kivinen, Kimmo Sasi.
Arvaukseni: Meille tulee sellainen kansalaisia ohjaileva ja hallituksesta ja eliitistä vain mukavaa kertova ohjelma. Uutiset ovat jo muuttuneet selvästi, nyt jo hiukan ohjelmisto.
Tutustukaapa foxiin fair and balanced news :)) jne mm. bill o'reily pitää omaa ohjelmaansa, joka on niin sotamyönteinen, hallitusmyönteinen jne ja myös moni muu kanavan ohjelma. Hirveetä propagandaa ja valehtelua.
Hän huutaa ihmisille, että pää kiinni! ja vetelee luurit katki, jos joku alkaa puhu esim. wtc:stä, sodasta ja sen hyödyistä lähes ainoastaan eliitille, terveyspalveluiden ottamista pois ylihinnoittelevilta
vakuutusyhtiöiltä, sosiaaliturvasta jne. Hauska "keskustelu-ohjelman" pitäjä.
Tässä youtuubin käytöstään kuvaava video, kun hän väittelee riidasta CNN:n kanssa. Euroopassahan moni katsoo CNN:ää ja eihän sekään mitään kriittistä ole, mutta FOX on huippu, varsinkin uutisten ja näiden keskusteluohjelmien vuoksi.
http://www.youtube.com/watch?v=HIVnwYGU9Qo
tuon episodin jälkeen moni jätä tulevaisuudessa maksamatta ton paskaluvan.
YLE on työpaikka siinä kuin muutkin. Jos kiinteistönhoitaja tai professori tekisi työpaikallan saman hauskuuden, menis huumorilla! Vaan, eipä mene YLE:ssä! Miksi? Ai, se huumorintaju tais mennä edellisen johtajan mukaan ;O)
kannabismyönteinen vitun hörhö,vankilaan mokoma saatana.
Kukahan organisoisi tv:n katsontalakon, ellei Kimmo saa heti työtään takaisin?
(Kannatan lakkoa vain, jos Kimmo ei ole alkoholisti, eikä muidenkaan huumeiden käyttäjä!)
"Paha asia, että alkoholille ei ole laillista vaihtoehtoa"
Eikös raittius...?
vai missä toi oli tapahtunut. Kun minä ainakaan en olisi koko kaljapullosta mitään tiennyt, ellei siitä netissä olisi iltasanomat hehkuttanut.
Tää on tää netti.....
Itse asiassa en ole kuullut koko ihmisestä ennen tätä...
Mutta onhan se tietysti aika huono vitsi heilutella uutislähetyksessä kaljapulloa uutistenlukijan kädessä.
Ei tuo tempaus kyllä ollut parasta pr:ää kannabiksen käytölle. Olikos se yksi "haitta" harkintakyvyn heikkeneminen?
Uutiset sinällään kaipaa myös kevennystä mutta tämä alkoholi juttu meni yli.
Eiköhän se viina vie ennemmin harkintakyvyn?... rattijuoppous, tapot, pahoinpitelyt, tapaturmat, viinakuolemat...
Kannabiksen polttaminen estäisi näitä kännitappoja varmasti. Kukaan ei ole pilvessä aggressiivinen.
Alkoholin kertakulutus vähenisi huomattavasti jos samalla polttaisi pilveä--alkoholimyrkytykset vähenisivät. Yhtään kannabiksen aiheuttamaa kuolemaa ei ole todettu. Alkoholista johtuvia kuolemia on tuhansia vuodessa.
Suomessa pitäisi tehdä paltamon työkokeilun kaltainen kokeilu kannabiksen kanssa ja selvittää mitä vaikutuksia sillä on kyseisen paikkakunnan väkivalta- ja muihin tilastoihin. Saattaisivat tulokset yllättää...
Ettekö te pöljät päihdeuskovaiset tajua, että se kannabis on salakavala myrkky! Totta hemmetissä se tuo sen rauhallisen päihtymyksen jne, mutta: se voi jo ekan käyttökerran jälkeen laukaista myös psykoosin! Ja mitä kauemmin sen käyttöä jatkaa, sitä varmemmin psykoosi tulee. Myös vaikea masennus on kannabiskäyttäjillä yleistä.
Ei kannata leikkiä tulella!
Jäyhä jököttäjiä koko yle täynnä.
Taas kerran sitä siunaa itteensä ku ei oo tv-lupaa maksanut.
se ihme pelle saa pysyäkin poissa tv:stä
Ihme spede, mitä se päässä oikeen liikkui?
Heilua kaljapullon kanssa lähetyksessä???
Siinä pullossa oli tilkka VETTÄ.
Uutistenlukijan työssä vaaditaan tiettyjä ominaisuuksia. Muun muassa luotettavuutta.
Kaljapullojen heiluttelu ei kuulu uutistenlukijan työnkuvaan.
Mitähän seuraavaksi ? Jointti huulessako ?
Vai heiluttaako lerssiään suorassa lähetyksessä. Eihän työnantaja voi tuollaiseen luottaa pätkääkään.
kakka hätä!!!!!!!!!!!!!
Mun mielestä Ylen pitäis tulla jo 2000-luvulle, hei haloo! Onx kaljapullo niin kamalaa et piti antaa potkut?? Ja entä sit se jos Wilska on Kannabisyhdistyksessä? Mun mielestä kannabis tulis vapauttaa. Ylen tampiot oli väärässä, Wilska saatava takaisin toimittajaks!
on voimaa:)
Tuohon kannabisjuttuun en ota kantaa, mutta tosikkoja ovat Ylellä, eihän tuo aihe nyt niin kuolemanvakava ollut, etteikö siihen pieni kevitys käynyt.
Tubesta katselin ko. kohdan ja jos tuosta syystä saa kenkää, niin kyllä sen talon työntekijät saavat
kaikki olla tosi varuillaan, meinaan, että pienestäkin lipsautuksesta saattaa joutua pihalle.
No eihän tämän Wilskan toki työttömäsi tarvitse jäädä, luultavasti on jo tarjouksia tullut.
On tullut mutta kaikki taisivat tökätä huumetesteihin...
Näin luulen käyneen.