ylläpidolle

Kun Facebookista on niin paljon juttua, eikö sille voisi perustaa omaa palstaa???
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei niitä palstoja tätä kautta saa. Muutenkin tuntuu vimeisen päivityksen jälkeen olevan kaikki rempallaan joten kunhan nyt ensin varmistaisivat palstojen normaalin toimivuuden.

Äänestä

mieluummin deletededede ja ban kaikista viesteistä joissa mainitaan F-sana...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä00 kirjoitti:

Kun Facebookista on niin paljon juttua, eikö sille voisi perustaa omaa palstaa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu