Haluan mennä 10 naisen kanssa naimisiin. Miksi laki on niin konservatiivinen ettei se mahdollista 10 naisen kanssa avioliittoa? Kamoon hei, nyt eletään 2000-lukua, eikä mitään kamelikuskien aikakautta!
Miksi ihmisoikeuksiani ei kunnioiteta, eihän se ole keneltäkään mitään pois, jos avioidun niinkuin itse haluan.
Mitä se kenellekään kuuluu monenko naisen kanssa menen naimisiin. Tärkeintä on että rakastan naisiani.
Miksi ihmisoikeuksiani ei kunnioiteta, eihän se ole keneltäkään mitään pois, jos avioidun niinkuin itse haluan.
Mitä se kenellekään kuuluu monenko naisen kanssa menen naimisiin. Tärkeintä on että rakastan naisiani.
Vastaukset 9
Vanhimmat
olisi Suomessa mahdollista. Samoin kuin 14-vuotiaan tytön kanssa avioituminen. Helsinkiläisimaami on kertonut vihkineensä 14-vuotiaita muslimityttöjä avioliittoon ilman, että kukaan on uskaltanut puuttua asiaan, koska kyseessä on kulttuurikysymys, jollaisiin ei saa Suomessa puuttua.
Ja mä haluan naimisiin mun ihanan cockerspanielini kanssa. Mä rakastan sitä yli kaiken ja se mua. Näkisittepä kuinka sen häntä heiluu, kun se näkee mut. Kuinka joku voi tuomita meidän välisen rakkauden? Kuka muka siitä kärsii, jos me mennään naimisiin? Ja jos kirkko kehtaa olla niin suvaitsematon, ettei siunaa meidän avioliittoa, niin ihan varmasti eroan kirkosta.
onnellisessa liitossa mun sakemannin kanssa. Kukaan ei ole rutissut mitään koskaan.
tätä on jatkunut jo yli 10v. Jatkuu niin kauan kunnes kuolema erottaa.
Onko teillä hetero- vai homoliitto.
Kymmenen avioliittoa = kymmenen elatusapua.
Kymmenen lasta = kym´menen ... kaikkea mahhdollista isyyslomista hoitovapaisiin, lapsikorotuksiin etc,
Jokainen järkijätkä panee kymmenen hupakkoa paksuksi - mutta ei teietnkään mene naimisiin.
Mutta sinähän oletkin romantikko, eikö niin?
Itse tunnen vetoa ainoastaan synnyttämättömiin eläimiin, enimmäkseen nisäkkäisiin kuitenkin.
Ystäväni tykkää taas vain matelijoista.
Itkijähomopiispa Mäkinen on kuitenkin puolellamme.
Päätimme juuri liittyä evankelisluterilaiseen kirkkoon.
Aivan, meitä on sorrettu ihan tarpeeksi kauan. On aika tehdä eduskunnalle aloite lajineutraalin avioliiton puolesta. Ja jos kirkko alkaa vittuilemaan, niin erotaan porukalla kirkosta.
Kyllä meistä tulee niin neutraaleja. Pian vihitään kaurapuurokattilan kanssa, jos kaurapuurosta tykkää.
Papeilla riittää töitä niin, etteivät itse ehdi naimisiin ollenkaan!
Tuleekohan jossain vaiheessa myös neutraalit hautajaiset? Millaiset nekin olisivat?
Tärkeintähän on että rakastaa kaurapuuroa. Suvaitsetko riisipuuroon rakastuneita?