Jumala iskee valheprofeettoja vastaan

Helluntailainen333

Raamattu selvästi sanoo että herra jumala on itse kaatava valheprofeetat jotka ennustelevat omianasa herran nimeä käyttäen jota tämän foorumin Piho esimerkiksi tekee.

Huomaan jo selvästi että pihossa alkaa vaikuttamaan sama kohtalo kuin täällä ennestään olevalla nimimerkillä harri veijosella.

Olen kehottanut sinua jouko rakkaudella muutamia kertoja että kääntyisit ja jättäisit nuo hommat, voi olla että jumala ei kutsu sinua enään montaa kertaa kääntymään vaan paadut ja sekoat profetioihisi niin että et enään lopulta hallitse omia ajatuksiasi etkä itseäsi.

Nyt jo vanhat kannattajasi naureskelevat sinulle täällä, monet uskovat ovat yrittäneet puhua sinulle järkeä, uskossa on myös tärkeä ajatella joitain asioita maalaisjärjellä.

Mutta piho, kuule herran ääni ja pysähdy! Lepää hetki sanoo herra, sinun jumalasi.

6

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perusteluja?

      tailaisissa raittiita profetoijia? Jos on, niin miten se näkyy?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1702
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1528
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      993
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      816
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe