Jumala iskee valheprofeettoja vastaan

Helluntailainen333

Raamattu selvästi sanoo että herra jumala on itse kaatava valheprofeetat jotka ennustelevat omianasa herran nimeä käyttäen jota tämän foorumin Piho esimerkiksi tekee.

Huomaan jo selvästi että pihossa alkaa vaikuttamaan sama kohtalo kuin täällä ennestään olevalla nimimerkillä harri veijosella.

Olen kehottanut sinua jouko rakkaudella muutamia kertoja että kääntyisit ja jättäisit nuo hommat, voi olla että jumala ei kutsu sinua enään montaa kertaa kääntymään vaan paadut ja sekoat profetioihisi niin että et enään lopulta hallitse omia ajatuksiasi etkä itseäsi.

Nyt jo vanhat kannattajasi naureskelevat sinulle täällä, monet uskovat ovat yrittäneet puhua sinulle järkeä, uskossa on myös tärkeä ajatella joitain asioita maalaisjärjellä.

Mutta piho, kuule herran ääni ja pysähdy! Lepää hetki sanoo herra, sinun jumalasi.

6

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perusteluja?

      tailaisissa raittiita profetoijia? Jos on, niin miten se näkyy?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      207
      8401
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      12
      4360
    3. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      106
      3829
    4. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      137
      3712
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2991
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      162
      2678
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      52
      2512
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      152
      2211
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      74
      1696
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      67
      1482
    Aihe