Kysymys peräreiän purskuttajille.

Homomaaniset ihmiset ovat täällä useaan otteeseen sanoneet, että sillä ei ole mitään merkitystä, mitä joku 2000 vuotta vanha kirja sanoo homoista. Kuitenkin, kun Päivi Räsänen lainaa televisiossa tämän 2000 vuotta vanhan kirjan opetusta homoista, sillä on valtava merkitys; tuhansia eroaa kirkosta tämän 2000 vuotta vanhan kirjan opetuksen takia. Sen kirjan, jonka opetuksilla ei pitänyt olla mitään merkitystä. Miksi valehtelette, ettei Raamatulla ole mitään merkitystä, kun sillä on teille noin suuri merkitys, että eroatte joukoittain kirkosta?
15229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Homot ja uskovaiset samaan kaappiin. yhtä sairaita päästään molemmat.

Äänestä

että ole kirkon jäsen .
VAAN MIHIN USKOT MITEN ELÄT

ONKO HOMOILLA HÄTÄ SYNTI PUHUTTELEE TEITÄ

KIRKOON KUULUMINEN JA VIHKIMINEN EI TEE TEISTÄÄ AUTUAITA

Äänestä
  • Ei siinä vättämäti kirkkoa ja uskontoa tarvita. Asia nousi julkisuuteen ja pisti ihmiset ajattelemaan.
    Lopputulos. Homoilu on sairasta lähtökohtaisesti. Luonnontilassa elävillä eläimillä hyvin harvinaista
    moinen toiminta. Eikä siellä harrasteta poskiottoja. Ihminenkin on luonon eläin,kuulemma kehittyneenpi
    laji. Onko se kehitystä että aijät naivat toisia äijiä. ?

    Äänestä

  • Sinun pitäisi luopua sinun harjoittamastasi homostelusta. Uskosta osattomana et ymmärrä tekeväsi syntiä, mutta voit rukoilla Herralta, että hän poistaisi sinun perverssin viettisi. Ehkä vielä löydät uskon. Tee parannus, nimimerkki -- mies / mieskö.

    Äänestä

  • Ap. kirjoitti:

    Sinun pitäisi luopua sinun harjoittamastasi homostelusta. Uskosta osattomana et ymmärrä tekeväsi syntiä, mutta voit rukoilla Herralta, että hän poistaisi sinun perverssin viettisi. Ehkä vielä löydät uskon. Tee parannus, nimimerkki -- mies / mieskö.

    Aikansa kutakin. Välillä tatuointi,välillä lävistykset,välillä homous. Touhut kiertää kuin kevätmuoti,kesämuoti,syksymuoti,talvimuoti. Eräs muoti oli artisteilla liittyä kirkkoon uran ehtoopuolella.
    Mutta yhtä kaikki. Eräät haluaa tulla esille keinoja kaihtamatta. Materiaalipulaa potevat turhat julkaisut
    seuraa tätä koheltamista. Liekö ihmiset turhautuneita ?

    Äänestä

purkuttajia on heteromiehistä suurin osa, mikäli enemmistö seksiasioista s24 sivuilla kirjoittavista naisista on oikeassa. Lukekaapa. Valtaosa miehistä panee mieluummin naistaan ruskeaan reikään ja laukeaa sinne, kuin pimpsaan. Ja koska homous on poikkeavuutena paljon kiteytynyt juuri siihen, että se peppuun paneminen ei johda lisääntymiseen, vaikka seksin tehtävä on juuri tämä. Silloinhan enemmistö "heteromiehistä" onkin todellisuudessa homoja jotka yrittävät naamioitua heteroiksi. He kun ovat juuri samanlaisia ruskean reiän ritareita kuin haukkumansa virallista homon nimitystä kantavatkin. Sekä miehellä että naisella kun on samanlaiset peräsuolet, eikä naisenkaan persereikään pano johda raskauteen.

Äänestä
  • Eikös tuolla Nurmon suunnassa ole jalostus ollut jo kauan menossa, kaikki ovat olleet mukana poikapaineissa.

    Äänestä

  • siitäkö kysymys kirjoitti:

    Eikös tuolla Nurmon suunnassa ole jalostus ollut jo kauan menossa, kaikki ovat olleet mukana poikapaineissa.

    on paljon miehiä jotka paneskelevat naista mieluummin ruskean reikään kuin pimpsaan, mutta eivät silti mitenkään hyväksy homoutta. Se on aika outoa. Omaa vaimoa en vielä pyllyreikään ole pannut, eikä tämä ole kyllä pyytänytkään. Lapsia meillä on iso liuta. Ja aina yhtä himostuttavaa on edelleen saada ripsipiirakkaa ja esim. hyväillä rintoja ja imeskellä nännejä. Paskareikä ei todellakaan kiinnosta. Mutta minun pointti onkin se, että ketään ei tarvitse hyljeksiä jonkun seksuaalisen mieltymyksen vuoksi. Tuttavapiiriini kuuluu myös homoja, ja he ovat rehellisisä ja tunnollisia työssäkäyviä ihmisiä. Ja ihan mukavia.

    Eri asia on kyllä se, että avioliitto on aina ollut miehen ja naisen välinen liitto, ja sellaisena se tulee pitää. Jos homot menevät liittoon, niin olkoon se sitten homoliitto ja tapahtukoon siinä rituaalit sen mukaisesti. Ei kaikkkia asioita pidä sotkea keskenään, ja jos on kyse erilaisesta liitosta, niin silloin nimi ja statuskin pitää olla eri.

    Äänestä

  • moni yhdistää peräreikäpanon vain homoihin, mutta lukuisat heterot harrastavat sitä naisten kanssa ja jopa naisetkin tykkäävät. Onko nyt niin, että asiat eivät ole sitä mitä luullaan? Niin varmaan.

    Ja toisaalta puhutaan, että homolle on tärkeämpää suuseksi ja harrastavat sitä eniten. Eikä kenenkään peräreikä kestäkään, alkaa tulla hankaluuksia...

    Äänestä

  • suuseksiä vaan kirjoitti:

    moni yhdistää peräreikäpanon vain homoihin, mutta lukuisat heterot harrastavat sitä naisten kanssa ja jopa naisetkin tykkäävät. Onko nyt niin, että asiat eivät ole sitä mitä luullaan? Niin varmaan.

    Ja toisaalta puhutaan, että homolle on tärkeämpää suuseksi ja harrastavat sitä eniten. Eikä kenenkään peräreikä kestäkään, alkaa tulla hankaluuksia...

    HOMOJEN OMISTAMASSA PORNOTEOLLISUUDESSA SITÄ TEHDÄÄN, SITÄ TEKEE KALLIISTI PALKATUT HETERONAISET!, RAHASTA! JA PORNOTEOLLISUUDEN KÄSKYSTÄ!

    Äänestä

  • PERÄREIKÄÄN! kirjoitti:

    HOMOJEN OMISTAMASSA PORNOTEOLLISUUDESSA SITÄ TEHDÄÄN, SITÄ TEKEE KALLIISTI PALKATUT HETERONAISET!, RAHASTA! JA PORNOTEOLLISUUDEN KÄSKYSTÄ!

    miten olet naiivi. Kyllä panevat ja ihan heterot. Tiedän asian.

    Äänestä

  • Heteroiden anaaliseksi onkin aivan käsittämätön ilmiö. Kukaan ketjussa ei kuitenkaan ole vielä vastannut aloitustekstiin. Kaikesta muusta on kyllä ollut puhetta.

    Äänestä

Homoiluun voi olla sellainenkin syy, ettei uskalleta ottaa vastuuta suvun jatkamisesta ja olla sen takia normaalissa kanssakäymisessä vastakkaisen sukupuolen kanssa. Ja kun päässä vinksahtaa, niin jokainen tietää, että siitä voi seurata mitä tahansa.
Kun porskuttaa samaa sukupuolta olevan aukkoja, ei voi tulla mitään, josta pitäisi myöhemmin vastata.
Se vain tuntuu niin perin oudolta ja vääristyneeltä, että ihmiseksi sanottu eläin voi laskeutua niin alas alkuperäisestä tarkoituksesta.
Mutta kävihän se Uunollekin niin, kun löi päänsä lentokentällä, että luuli olevansa jonkin aikaa nainen.

Äänestä

kun samassa ihmisessä yhtyy uskovaisuus ja homous. Uskovaisuutta pidän noista kahdesta haitallisempana. Uskonnoista joutuvat kärsimään kaikki, joko suoraan tai välillisesti. Homouden uhreja ovat vain homot.

Äänestä
  • Monet naiset pitävät miehiä sikoina,paskoina. Eräs tapa halveerata on tarjota näille B-porrasta
    Siinä sitten neitseellinen A-porras säästyy unelmien prinssille. (somppu tai vastaava)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten on? kirjoitti:

Homomaaniset ihmiset ovat täällä useaan otteeseen sanoneet, että sillä ei ole mitään merkitystä, mitä joku 2000 vuotta vanha kirja sanoo homoista. Kuitenkin, kun Päivi Räsänen lainaa televisiossa tämän 2000 vuotta vanhan kirjan opetusta homoista, sillä on valtava merkitys; tuhansia eroaa kirkosta tämän 2000 vuotta vanhan kirjan opetuksen takia. Sen kirjan, jonka opetuksilla ei pitänyt olla mitään merkitystä. Miksi valehtelette, ettei Raamatulla ole mitään merkitystä, kun sillä on teille noin suuri merkitys, että eroatte joukoittain kirkosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu