Kävin kylässä...

Luterilaisuus-palstalla keskustellaan näin:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9398933

Eli tälläistä on meno kirkon aktiivijäsenten parissa? 2010-luvun Suomessa?
4113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvät on vertaukset aloittajalla. Homous -> varkaus, raiskaus, rattijuoppous, pahoinpitely, sarjamurhaaminen, koulusurmat, ostoskeskussurmat yms.

Äänestä

Täytyypä sanoa että jo hirvittää, jumalauta jos tollasille annettais pyssy käteen, niin takuuvarmasti alkais teurastus.

Äänestä

Kuvottavaa.

Äänestä

Tuollahan on ihan kipeetä tekstiä, huh. Onneksi tuollaiset ihmiset kuuluvat marginaalin marginaaliin. Muutenhan täällä olisi ihan hirveätä olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UskonnotonLähimmäinen kirjoitti:

Luterilaisuus-palstalla keskustellaan näin:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9398933

Eli tälläistä on meno kirkon aktiivijäsenten parissa? 2010-luvun Suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu