katsoin netistä Areenasta kyseisen keskustelun ja pisti silmään (ei sattunut) että kaikki tekstiviestit, paitsi yksi, olivat homokielteisiä. Se yksi oli niistä se paras: "Kyseinen keskustelu on vuosien kuluttua Youtube sivuilla huumori klippinä". Oliskohan homovastustaja ollut tv2 moderaattorina?
YLEn TV2 Homoilta
heteroillaan....
2378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eiköhän kanava voitais lopettaa vallan. Aina ,kun se käsittelee jotain asoita ,tulee vain savuavia raunioita.Ja lisäksi Yle säästäisi aika paljon euroja.
Vieraita olisin muuttanut hieman. Vastaavia avoimia tilittämisiä pitäs tulla useemmin. Kaupallinenkanava MTV3 EI ESITÄ moista, kun se ei kohdistu isoon yleiisöön ja MAINOKSET EI MYIS. YLE on tämmösissä ikävissä asioissakin TARPEELLINEN tuutti, mistä ohjelmaa voi tarjota.
HOMOUDESTA on vaan tehty liian iso numero. VIINAA kittaavat nuoret on PAHEMPI PULMA!!