KD Taas väläyttää.

15199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tuollaiset pitäisi pitää kaukana lapsista. Luokanopettaja...voi stna!

Äänestä

Evil mastermind luolassaan puhuu kätyreilleen: tehdään tv-sarjoja jotka aivopesevät ihmiset suvaitsevaisimmiksi homoja kohtaan, niin maailma ajautuu kaaokseen ja on helppo poimia kuin ylikypsä tomaatti.

Äänestä
  • Saatana keksi uuden aseen taivasjioukkoja vastaan, tasa-arvo.

    lopun alku oli se kun naiset saivat äänestysoikeuden.

    Äänestä

  • Jees. Tulee. maail. kirjoitti:

    Saatana keksi uuden aseen taivasjioukkoja vastaan, tasa-arvo.

    lopun alku oli se kun naiset saivat äänestysoikeuden.

    Miten hihulit ovat aikoinaan vaikertaneet ja heittäneet tuhkaa päälleen, kun naiset ovat saaneet äänioikeuden, vaikka se nimenomaan Jumalan sanassa kielletään.

    Äänestä

  • M@k3 kirjoitti:

    Miten hihulit ovat aikoinaan vaikertaneet ja heittäneet tuhkaa päälleen, kun naiset ovat saaneet äänioikeuden, vaikka se nimenomaan Jumalan sanassa kielletään.

    Jep, tasa-arvostahan tässä ei ole tietystikään kyse tai yleisestä inhimillisyydestä vaan salaliitosta UMJ:n luomiseksi. Voi hyvänen aika.

    Pitäisi Joken laittaa se foliohattu tiukemmin päähän ja hoitaa vaan niitä eläkehommiaan.

    Äänestä

Kirjoitus oli tosi mahtava, totuudenmukainen ja asiallinen. Olen kyllä itse tähänkin asti tiennyt tuon salaliiton olemassaolosta, mutta koska kysymys on niin laaja, siitä ei ole keskustelupalstoilla voinut ottaa esiin. Koko salaliitonkin takana on vielä itse saatana, joka yrittää saada tämän maailman hallintaansa. Raamatusta kuitenkin tiedämme, että Jeesus tulee takaisin taivaallisen sotajoukon kanssa ja tuhoaa täydelleen tuon antikristuksen joukot. Sitten alkaa tuhatvuotinen valtakunta, jossa vanhurskaat hallitsevat. Se on todellista kulta-aikaa maan päällä. Saatana on sidottu, eikä pääse eksyttämään ihmisiä.
Uskoville on hyvät ajat edessä. Halleluja!

Äänestä
  • "Sitten alkaa tuhatvuotinen valtakunta, jossa vanhurskaat hallitsevat. Se on todellista kulta-aikaa maan päällä. "

    Tuhatvuotinen valtakunta oli ja meni. Se tunnetaan yleisemmin nimeltä pimeä keskiaika.

    Äänestä

  • Olit hauskempi silloin kuukausi takaperin kun vielä kirjoittelit tosissasi, ilman halleluujia ja mielikuvitusmörköjä.

    Noinko nopeasti vedit jutun pelleilyksi?

    Äänestä

  • "Koko salaliitonkin takana on vielä itse saatana, joka yrittää saada tämän maailman hallintaansa."

    Eikö raamatun mukaan maailma jo ollut Saatanan vallassa?

    " Raamatusta kuitenkin tiedämme, että Jeesus tulee takaisin taivaallisen sotajoukon kanssa ja tuhoaa täydelleen tuon antikristuksen joukot."

    Ihan kuten rakkauden jumalan kuuluukin tehdä.

    "Sitten alkaa tuhatvuotinen valtakunta, jossa vanhurskaat hallitsevat. Se on todellista kulta-aikaa maan päällä."

    Tuo tapahtui jo suunnilleen vuosina 400-1400 ja sitten tämä kulta-aika murentui ja ihmisoikeudet ja tasa-arvo pääsi vallalle.

    Äänestä


  • M@k3 kirjoitti:

    Olit hauskempi silloin kuukausi takaperin kun vielä kirjoittelit tosissasi, ilman halleluujia ja mielikuvitusmörköjä.

    Noinko nopeasti vedit jutun pelleilyksi?

    Oletetteko muuten huomannut että Jaakobin profiilissa ei ole ketään kavereita ja vieraskirja on tyhjä. Jaakob ei taida tulla toimeen omiensa kanssakaan.

    Äänestä

Ruotsin krist dem. puolue harkitsee nimen muuttamista, kun kannatus hupenemassa olemattomiin.

Äänestä

Ja taas kerran ihmiskunnan suunnaton pahuus omia lapsiaan kohtaan tekee minut surulliseksi. Sokrates oli oikeassa kun totesi: "pahuus on tietämättömyyttä ja halua olla tietämättä"

Äänestä
  • Mutta Jouko "salaliitto" Piho on aivan omassa kategoriassaan. Hyvä Jouko.
    Kuvitelkaa, että eduskuntaan tulisi valituksi 200 tuollaista ukkoa/akkaa. Tulisi jo sotilasvallankaappausta ikävä. Tuollaiset hullut saa kulkea vapaan ja päättää yhteisten asioiden hoidosta. Voi juma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laupias A kirjoitti:

http://joukopiho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/49143-miksi-ja-keiden-tahdosta-maailmassa-on-homomyonteinen-buumi

Homo salaliitto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu