Kevätrukous

Oi äitimaa joka juuri olet jälleen hedelmälliseksi tullut kanssa isätaivaan olkoon satosi runsas, tuokoon se rauhan maan päälle edes hetkeksi pieneksi sillä kun näemme rauhan ymmärrämme
3493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kuule maa, koska ei sill´korvia laisinkaan..
Kas Jumalan luoma se silti on..oi sinä runoissas
uskoton....Isä Taivaan on isäni suur...mutta pettymys ihmisel myös on suur..kun sota vain loppuun asti jatkuu...niin jatkuu ja Suomeakaan
ei jätä...voi tosiasiaa tätä...synninpä tähden nyt Isä meitä...kurissa kovasti piankin pitää..
joko parasnnus maistuis alkas uskokin itää..

Ystävä..heitä kaikki ristille...Jeesukselle...se
kaikki mikä erottaa meidät hänestä...myös sielulliset runoilut ovat synninturhuutta elleivät ne kirkasta Jumalan puhyyttä ja armoa
Jeesuksessa kristuksessa,,,Katso on tuleva sellainen sotien melske, ettei sen kaltaista
ole koskaan ollut ja siksi, että nyt ei ihmisille armo kelpaa...ja voi...kohta sen aika
on ohi...

Äänestä
  • Tällä kerta en nuhtele sua vaan! Rakas raimo jos isä rakastaa meit niin paljon että hän nuhtelee ja kuritta meit. Niin tee niinkuin minä ota vastaan kitoksen kans vaikka ei tunnu että meni aivan oikeinkaan mitä siin häviä! Mutt nyt ei ollut kyse täst vaan siit että aivan oikein olet huomannut, tämmöist uskonnollisuutta esintyy roppakauppalla ja monta uskontosanantapoja on ne kehittänyt tän maan turmioxi! Mikä se semmoinen taivan isä? Meidän isä se on ! Olet varmaan tän huomannut että ei voi sanoa ABBA ISÄ. Vaan sanotaan taivan ABBA? Isä meidän joka olet taivassa!!! On ihan jotain muuta!
    Ja teille oikein Hyvä Päivän jatkoa ja paljon siunausta "minä"

    Äänestä

  • turhaan sinä minulle saarnaat jumalastasi jota kumarra en, minä näen maailman hyvin paljon toisin ei minun uskontoni edellytä että kaikki siihen uskoo sillä miten se voisi paikkansa pitää jos se kaikkien niin uskovan vaatisi?
    parannusta mitä ? enhän syntiäkään ole tehnyt ? itse tuomitsen itseni jos joku sen tekee koska kuinka joku muu voi minua todella ymmärtää ?
    en aio kumartaa kuollutta miestä ristillä ja vaikka taivas olisikin sinun silmiesi kautta olemassa, en sinne menisi sillä minä en ole sinne kuuluva ennemmin kärsin ikuisuuden kun elän edes hetken jonain muuna kuin itsenäni, sitä paitsi eikö helvetissä avuntarve ole suurin ? onnea elämään ja laajempaa näköisyyttä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shael kirjoitti:

Oi äitimaa joka juuri olet jälleen hedelmälliseksi tullut kanssa isätaivaan olkoon satosi runsas, tuokoon se rauhan maan päälle edes hetkeksi pieneksi sillä kun näemme rauhan ymmärrämme

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu